Predstavnik predlagatelja zakona o vrnitvi pristojnosti Avtonomni pokrajini Vojvodini (APV) je na seji srbskega parlamenta sporočil, da so za vojvodinsko skupščino sprejemljiva vsa dopolnila srbske vlade Zorana Djindjića k predlogu zakona. Ta preobrat napoveduje, da bo srbska skupščina sprejela t.i. vojvodinski omnibus zakon, čeprav ni prišla na vrsto niti polovica od 204 dopolnil, kolikor so jih k predlogu vložile vlada in opozicijske stranke.
Srbska vlada je k zakonu vložila 30 dopolnil, predsednik vojvodinske skupščine Nenad Čanak pa je minuli teden poslance srbskega parlamenta obvestil, da je predlagatelj privolil v samo 19 vladnih dopolnil. Po prvi uri današnje razprave je prišlo do zanimivega zapleta, kajti eno izmed vladnih dopolnil, s katerim se je strinjala tudi Vojvodina, ni dobilo zadostne večine, zaradi česar je predsednica parlamenta odredila premor, ki je trajal skoraj štiri ure. Po končanem premoru je predsednica skupščine obvestila poslance, da je predlagatelj zakona po posvetovanju s predstavniki vlade in vladajoče DOS privolil v vseh 30 vladnih dopolnil.
Nadaljnja razprava o omnibus zakonu bo tako samo še formalnost, saj so vladna dopolnila sedaj tudi formalno vključena v predlog zakona, dopolnila opozicijskih strank pa tako ali tako nimajo nobene možnosti, da bi bila sprejeta. Zato je pričakovati, da bo zakon o pristojnostih Vojvodine, zlasti, ker je zadoščeno tudi Novi Srbiji (NS) Velimirja Ilića, katere poslanci za prejšnji teden zatrdili, da bodo glasovali za zakon, če bodo sprejeta vsa vladna dopolnila.
Poglabljanje spora med Djindjićem in Koštunico
Demokratska stranka (DS) Zorana Djindjića je Demokratični stranki Srbije (DSS) Vojislava Koštunice očitala, da napada ministrstvo za notranje zadeve zato, "ker srbska policija ne varuje tistih njenih članov in kadrov, ki so prišli v navzkriž z zakonom". Srbski notranji minister in vodja Nove demokracije (ND) Dušan Mihajlović je zelo ostro napadel DSS in zatrdil, da je Koštuničeva stranka "podobna sekti, ki ima zle namene". V štabu DSS se čudijo, zakaj se je notranji minister tako ostro odzval na njihovo dobronamerno opozorilo.
Beograjski mediji poročajo, da je Mihajlović ob dnevu ministrstva za notranje zadeve (MNZ) 20. januarja vsem članom srbske vlade podaril pištole. Posamezni beograjski časniki so zapisali, da je Mihajlović poskušal zanikati to vest, da pa so jo potrdili posamezni ministri, predvsem tisti, ki niso hoteli sprejeti njegovega darila. DSS je ob tej priložnosti v sporočilu za javnost izpostavila, da "pomeni oboroževanje ministrov korak naprej k združevanju MNZ in vlade v enotno izvršilno telo, ki ga je mogoče imenovati vlada za notranje zadeve Srbije in ki bo morda imela pristojnosti tudi nad nekaterimi drugimi resorji".
Srbska javnost je teden dni pred tem ostro napadla sklep srbskega MNZ o natečaju za nakup uniform in opreme za policiste, ost kritike pa je bila uperjena predvsem na nakup 25.000 vžigalnikov znamke zippo in prav toliko švicarskih žepnih nožev. Srbska vlada je zaradi teh kritik umaknila sporni sklep, DSS pa je v omenjenem sporočilu za javnost spomnila na ta dogodek in namignila, da je Mihajlović verjetno poskušal nabaviti sporne vžigalnike in nože prek njegove firme Lutre.
Dušan Mihajlović je v "odprtem pismu" opozoril vodjo DSS in jugoslovanskega predsednika Vojislava Koštunico, da so posamezniki iz njegove stranke "prekoračili vsako mero" in da je "zadnii trenutek, da se sami zaustavijo, sicer jih bomo morali zaustaviti vsi skupaj pri njihovem norem podjetju rušenja lastne države".
V štabu DSS pa so povedali, da jih preseneča ostrina Mihajlovićevega odziva na njihovo sporočilo, "ki vsebuje povsem očitno ugotovitev, da oboroževanje članov vlade ni običajna zadeva v demokratičnih državah". DSS izpostavlja, da je "odporna na grožnje in da jo ni mogoče zlahka prestrašiti, kar je dokazala tudi za časa Miloševićevega režima". Predsednik poslanskega kluba DSS Dejan Mihajlov pravi, da je prišlo do stopnjevanja napadov na njegovo stranko v trenutku, ko naj bi se začeli pogovori o vrnitvi njenih predstavnikov v vlado.
Na Kosovu prijeli tri Albance
Posebne enote mednarodne policije ZN na Kosovu in sil KFOR so prvič prijele tri Albance, nekdanje pripadnike Osvobodilne vojske Kosova (OVK), ki jih sumijo vojnih zločinov. Albancem očitajo, da so od septembra 1998 do junija 1999 izvajali vojne zločine nad civilnim prebivalstvom, je v Prištini dejal tiskovni predstavnik ZN Andrea Angeli. Žrtve so bili kosovski Albanci, ki so jih nezakonito odpeljali, fizično zlorabljali in umorili, je še dejal Angeli.
Zamaskirani in dobro oboroženi pripadniki policije ZN in mednarodnih mirovnih sil KFOR so vdrli in preiskali prostore v Prištini in Podujevu, ki naj bi jih nekoč uporabljali pripadniki sedaj že razpuščene OVK, in prijeli osumljene Albance. V akciji je sodelovalo 120 pripadnikov mednarodnih sil.
Albanski viri na Kosovu so povedali, da sta bila dva od prijetih nekdanja policista Latif Gashi in Naim Kadriu. Eden od njiju je bil nazadnje sodelavec Demokratične stranke Kosova (PDK), ki jo vodi nekdanji vodja OVK Hashim Thaqi, drugi pa je sodeloval v Kosovskem zaščitnem korpusu, ki je nasledil OVK. Identiteta tretjega Albanca še ni znana. Informacije so sprva poročale le o dveh prijetih Albancih.