Na področju organiziranega kriminala se tihotapljenje z zaščitenimi živalskimi in rastlinskimi vrstami uvršča na tretje mesto. Zaradi prepovedane trgovine so vse bolj ogroženi primati (hrana, hišni ljubljenčki), sloni (slonovina), ujede in papige ter plazilci, med njimi najbolj krokodili, kače in morske želve, ribe (kaviar) in tudi rastline, zlasti orhideje in kaktusi.
Evropska unija je eden največjih trgov za trgovanje z ogroženimi vrstami, kjer se trguje predvsem s pticami in plazilci. Pretihotapljene živali pa naj bi se prodajali za bajne zneske, vse od nekaj tisoč pa tudi do sto tisoč evrov.
Včasih pa je zares bizaren način, kako tihotapci dobičkonosne ogrožene živalske vrste pretihotapijo. V Avstraliji so na letališču v Melbournu ustavili žensko, ki je poskušala pretihotapiti 51 živečih tropskih rib kar pod svojim krilom, ki je bilo posebno izdelano za ta namen.
Z malo več sreče pa bi nekomu kmalu uspelo pretihotapiti dragocene kače kar v svojih spodnjicah …
Tujina
Kaj vse in kako se 'šverca' čez mejo!
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
U.B.
Komentarji
12
Pri pregledu carine se kdaj pa kdaj zgodi, da zasežejo živalska bitja, ki jih tihotapci v želji po zaslužku želijo “prešvercati” izven meja naravnega habitata. Način, kako to izpeljejo, pa je vse prej kot običajen ...
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.