Po besedah južnokorejskega ministra za združitev, Chung Dong Younga, trditev Severne Koreje ni potrdil še noben neodvisni vir in zato ostaja skeptičen. Prav tako Severna Koreja doslej še ni preizkusila nobenega jedrskega orožja, je pred parlamentom v Seulu izjavil Dong Young in dodal, da je njihova soseda od leta 2003 prek uradnih in neuradnih kanalov vsaj desetkrat sporočila, da ima jedrsko orožje.
Kot je ocenil Chung, bi lahko bila četrtkova izjava Severne Koreje "pogajalska taktika" za pogajanja o svojem jedrskem programu. "Znano je, da Severna Koreja poseduje 10 do 14 kilogramov plutonija, iz katerega je mogoče narediti eno ali dve jedrski bombi," je dejal Chung in dodaja, da ni "dokaza, da bi Severna Koreja izdelala plutonijeve bombe".
Na besede ministra se Združene države Amerike še niso odzvale. ZDA in drugi svetovni voditelji menijo, da ima Severna Koreja najmanj dve atomski bombi. Nekateri viri govorijo celo osmih.
Kitajska in Rusija za oživitev pogovorov
Kitajski zunanji minister Li Zhaoxing in njegov ruski kolega Sergej Lavrov sta v Pekingu razpravljala o šeststranskih pogovorih, katerih cilj je doseči prekinitev severnokorejskega jedrskega programa. Po Lijevih besedah bo Kitajska nadaljevala z diplomatskimi napori za oživitev pogovorov o severnokorejskem jedrskem programu, za nadaljevanje pogovorov pa se je zavzel tudi Lavrov.
"Kitajska se še naprej zavzema za denuklearizacijo Korejskega polotoka ter za ohranitev miru in stabilnosti" na tem območju, je izjavil Li. Dodal je, da je Kitajska "pripravljena sodelovati z vsemi vpletenimi stranmi, vključujoč Rusijo, da bi nadaljevali šeststranske pogovore."
Ruski zunanji minister Lavrov je dodal, da je Rusija "zelo zaskrbljena" zaradi razvoja dogodkov na Korejskem polotoku, pri čemer je namigoval na izstop Severne Koreje iz šeststranskih pogovorov ter priznanje te države, da ima jedrsko orožje.