Pristanišče mesta Safaga je preplavilo okoli tristo jeznih svojcev, ki pravijo, da še vedno živijo v negotovosti, saj jih nihče ne obvešča, kaj se dogaja z njihovimi sorodniki.

Podrli so varovalne ograje in od odgovornih zahtevali pojasnila ter informacije o usodi svojih sorodnikov. »Kje je moj oče«, »Kje je moj sin,« so en čez drugega kričali sorodniki žrtev. Vmešali so se celo predstavniki vojske, ki so obljubili, da bodo v kratkem prebrali imena tistih, ki so preživeli nesrečo trajekta. Nekateri so v svoji žalosti in brezupu s kamenjem obmetavali policiste. Ti so na njihove napade odgovorili s solzivcem.
Preživeli krivijo posadko

Po navedbah egiptovskega ministra za promet Mohameda Luftija Mansourja je na 35 let stari in slabo vzdrževani ladji, na kateri so bili večinoma egiptovski delavci, pred nesrečo izbruhnil "manjši" ogenj. To je potrdila tudi prva večja skupina, skoraj 140 preživelih, ki so jo zjutraj pripeljali v egiptovsko pristanišče Hurgada.
Kot so povedali, je požar na ladji, ki je bila registrirana pod imenom Al Salaam Boccaccio 98, izbruhnil kakšni dve uri potem, ko je ladja izplula iz pristanišča Duba na zahodu Savdske Arabije. Kapitan ladje se na požar ni oziral ter plul naprej. Prav tako so pomorske službe sporočile, da z ladje niso dobile nobenega klica na pomoč. Kot so še povedali preživeli, za nesrečo in visoko število mrtvih krivijo posadko. Kapitan ladje, ki ga še vedno pogrešajo, je po pričanju potnikov takoj po izbruhu požara z rešilnim čolnom pobegnil z ladje in potnike prepustil usodi. »Na sebi smo imeli rešilne jopiče, vendar nam je posadka zagotovila, da ni nič narobe. Vzeli so nam jopiče, nakar je začela ladja toniti,« je povedal eden od potnikov.

V času nesreče je bilo na ladji okoli 1300 potnikov in sto članov posadke. Po navedbah policije je uradno število mrtvih zaenkrat 195, toliko trupel so namreč že našli, vendar pa bo končna številka gotovo nekajkrat višja. Doslej so namreč reševalci iz vode potegnile le 400 preživelih, okoli 800 ljudi pa še vedno pogrešajo. Preiskovalci sicer še vedno ugotavljajo, ali je bil požar vzrok za brodolom ladje.
Zaradi ugibanj o slabem stanju ladje, ki naj ne bi ustrezalo varnostnim standardom, je egiptovski predsednik že zahteval preiskavo nesreče. Ladja je plula pod panamsko zastavo in Panama je že sporočila, da pošilja v Egipt posebno komisijo, ki bo pomagala pri preiskavi nesreče. Ladja Al Salaam Boccaccio 98 je z radarskih zaslonov izginila kmalu po izplutju iz pristanišča Duba v četrtek ob 19. uri po krajevnem času. Namenjena je bila v Safago, okrog 200 kilometrov oddaljeno pristanišče v Rdečem morju, kamor naj bi prispela v petek zjutraj ob 3. uri.
Ladja je bila v lasti egiptovske družbe El Salam Maritime Transport in je imela dovoljenje za prevoz 2500 ljudi. Na krovu naj bi bili večinoma Egipčani, okoli sto Savdijcev ter nekaj Sircev, Sudancev in en Kanadčan. Slovencev na ladji ni bilo.