Ameriška zunanja ministrica Hillary Clinton je na turneji po Aziji mirila odnose med ZDA in Kitajsko zaradi slepega ubežnika ter pritisnila na Indijo, da zmanjša uvoz nafte iz Irana. Torej, skrbela je za ameriške interese. A poročilom o njenem političnem udejstvovanju so se v medijih pridružili še prispevki o njenem videzu. Na turneji so jo fotografi ujeli z očali in skoraj nenaličeno.
Ko je CNN Clintonovo prosil za komentar na opazke glede njenega videza, je Clintonova dejala, da si jih ne jemlje k srcu. Dala je vedeti, da je s svojim videzom zadovoljna. "Če želim nositi očala, jih bom nosila. Če želim imeti spete lase, jih bom imela,“ je povedala Clintonova, ki je prepričana, da v končni fazi njen videz ni nekaj, kar si zasluži veliko pozornosti. "Če pa si drugi želijo delati skrbi zaradi tega, pa naj si jih," je še dodala.
V medijih so se že prej pojavljali prispevki o videzu Clintonove. Še pogostejši pa so bili ob volilni kampanji leta 2008, največkrat pa so jo kritizirali zaradi zastarelega sloga oblačenja in tega, da si zelo rada lase spne v čop.
Primer komentarjev glede videza Clintonove daje jasno vedeti, da je videz še vedno močen del tega, kako javnost dojema žensko, ki se ukvarja s politiko. Komentarjev glede videza, dobrih ali slabih, se nista mogli izogniti niti Sarah Palin ali predhodnica Clintonove Condoleezza Rice. Slednja se je recimo že umaknila iz politike in je večkrat zanikala govorice, da namerava skupaj z Mittom Romneyjem nastopiti na ameriških predsedniških volitvah, in sicer kot njegova podpredsedniška kandidatka. Huffington Post Style pa je vseeno pred kratkim objavil prispevek z njenimi fotografijami, ki ga je spremljal naslov "Condoleezza Rice kot izbira Mitta Romneyja za podpredsednico? Kaj lahko pričakujemo od njenega podpredsedniškega sloga?"
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.