
Iraški skrajneži, ki naj bi bili povezani z mednarodno teroristično mrežo Al Kaida, so ubili štiri ruske diplomate, ki so jih ugrabili 3. junija. Novico o njihovi usmrtitvi so objavili na spletu in k vesti pripeli še posnetek grozljivega dejanja. »Izvršili smo božjo razsodbo,« so ob tem zapisali teroristi. Prvi posnetek videa kaže talce, ki govorijo v kamero, naslednji posnetek pa že prikazuje obglavljena trupla, ki ležijo v mlaki krvi.
Ugrabitelj so zahtevali umik ruskih sil iz Čečenije. »Njihova usmrtitev je maščevanje za trpljenje in smrti naših bratov in sester. Rusija ni izpolnila naših zahtev. Rusija se ni hotela pogajati za življenja teh moških,« so še zapisali teroristi.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.