
Obtoženi naj bi Palestince med racijami, v okviru katerih so iskali ilegalne delavce, priprli, a jih nato niso privedli na policijsko postajo. Mladoletne Palestince naj bi ob robu ceste pretepli z gumijevkami, poleg tega pa naj bi jih prisilili, da so jedli umazanijo in poljubili njihove čevlje. Devet policistov naj bi zlorabe že priznalo, poročajo izraelski mediji. Medtem pa je bil obsojen en izraelski policist, ker naj bi ustrelil nekega Palestinca, čeprav naj ta ne bi bil nevaren.
Razstava o zlorabah

V Tel Avivu medtem poteka razstava bivših vojaških obveznikov o operacijah izraelske vojske v mestu Hebron na Zahodnem bregu. Nekdanji obvezniki želijo z razstavo pod naslovom Prekiniti molk s fotografijami in izjavami prič spregovoriti o zlorabah, ki so se zgodile v Hebronu. Tako naj bi na palestinske otroke metali t.i. šok granate, samo da bi pretrgali monotonost posredovanj v mestu, je pisal časnik Jediot Ahronot.
Izraelski tanki okoli Arafatove rezidence

Izraelska vojska je v noči na sredo s približno 20 terenskimi vozili zavzela položaje okoli mukate, rezidence palestinskega voditelja Jaserja Arafata v Ramali na Zahodnem bregu. Izraelski vojaki so blokirali pet dostopov do mukate, s čimer so med Palestinci vzbudili strah, da Izraelci nameravajo napasti Arafata, ki mu Izrael že dve leti in pol preprečuje odhod iz Ramale. Dopoldne so se terenska vozila umaknila, hkrati pa je namestnik izraelskega obrambnega ministra Zeev Boim za izraelski radio povedal, da izraelska vojska ni nameravala napasti Arafata.
Boim je Arafata tudi označil za 'glavno oviro miru' in poudaril, da bi bilo za Izrael najbolje, če bi se Arafat umaknil iz svoje rezidence. Zavrnil je tudi navedbe, ki so se v zadnjih dneh pojavljale v izraelskih medijih, po katerih naj bi se palestinski voditelj po izraelskem umiku z območja Gaze lahko odpravil na to območje. Arafatu izraelska vojska zadnji dve leti in pol prepoveduje odhod iz Ramale.
Ministri popustili Šaronu?

Izraelski premier Šaron je parlamentarnemu odboru sporočil, da pričakuje, da so bo vladni kabinet o njegovem predlogu o umiku iz Gaze in dela Zahodnega brega odločil v nedeljo.
Kot je znano je Šaron zagrozil neposlušnim ministrom, da jih v primeru, če ne bodo glasovali za njegov predlog umika, lahko tudi odstavi.
Šaronov načrt umika, ki ga je sicer nekoliko spremenil, so podprli člani njegove stranke Likud na internem referendumu, podporo načrtu pa je izrekel tudi ameriški predsednik Bush.
Mrtvi, mrtvi, mrtvi....
Izraelska vojska pa je v noči na sredo na cesti, ki vodi do judovske naselbine Netzarim na območju Gaze, ustrelila dva oborožena Palestinca, so sporočili izraelski vojaški viri. Po njihovih besedah sta bila Palestinca oborožena z dvema protitankovskima raketama, ko sta se približevala cesti med nadzorno točko Karni in Netzrimom. Izraelski vojaki so zatem začeli streljati v njuni smeri. Ob njunih truplih so odkrili še tri rakete in avtomatsko orožje.
Od začetka zadnje palestinske vstaje, intifade, septembra 2000 se je število smrtnih žrtev na palestinski strani povzpelo na 3107, medtem ko je bilo v tem času ubitih 920 Izraelcev.