Po zadnjih podatkih policije je v napadu umrl napadalec, ranjenih pa je 30 ljudi, od tega jih je najmanj pet v kritičnem stanju. Odgovornost za napad je prevzela Brigada mučenikov Al Akse, ki je blizu gibanju Fatah palestinskega voditelja Jaserja Arafata.
Ramala pod nadzorom izraelske vojske
Izraelska vojska kljub sprejeti resoluciji nadaljuje z obleganjem Ramale in tamkajšnje Arafatove rezidence. Arafat, ki se je še včeraj preko mobilnega telefona pogovarjal s tujimi predstavniki in mediji, je ostal popolnoma brez telefonov, v obeh prostorih, ki jih izraelska vojska še ni zavzela, pa je zmanjkalo hrane in vode.

Izraelske enote naj bi poleg poslopja radia Glas Palestine v Ramali na Zahodnem bregu zasedle tudi poslopje ministrstva za kulturo, v katerem se nahaja tudi lokalna televizija Al Istiqlal in lokalni radio Amwag. Izraelska vojska je medtem v Ramali aretirala 145 Palestincev, ki so osumljeni "terorističnih dejanj". Po besedah izraelskega vojaškega predstavnika so aretirani trenutno na zaslišanju.

Danes zjutraj je prišlo tudi do obstreljevanja med Hezbolahom in Izraelci na območju Shebaa v Libanonu. O žrtvah še ne poročajo.
ZDA podprle resolucijo

Resolucijo varnostnega sveta ZN so podprle tudi ZDA, medtem ko je Sirija glasovanje bojkotirala. ZDA, tradicionalne zagovornice Izraela, so tako po več letih nasprotovanj in vzdržanih glasov pri sprejemanju ukrepov VS ZN v zvezi s kriznimi razmerami na Bližnjem vzhodu že drugič v tem mesecu podprle resolucijo VS v podporo Palestincem. 13. marca so namreč glasovale za sprejem resolucije - pripravile so jo same - ki predvideva ustanovitev neodvisne palestinske države.
Na sprejem resolucije se je odzvala tudi Evropska unija, ki se je prav tako zavzela za "takojšnje in popolno izpolnjevanje" zahtev iz dokumenta. Ruski zunanji minister Igor Ivanov pa je napovedal, da se bodo posebni odposlanci za Bližnji vzhod Rusije, ZDA, EU in ZN še danes sešli v Jeruzalemu, v okviru posredniške misije pa naj bi se srečali tudi s palestinskim voditeljem Jaserjem Arafatom.
Palestinske avtonomne oblasti danes sprejeto resolucijo Varnostnega sveta ZN, ocenjujejo kot pozitivno, a pod pogojem, da jo bo judovska država začela nemudoma uresničevati. Obenem opozarjajo pred možnostjo, da bi Izrael "zanemaril izvajanje določil resolucije in nadaljeval svojo agresijo nad palestinskim ljudstvom".
Predlog najnovejše resolucije je pripravila Norveška, od obeh sprtih strani pa dokument zahteva takojšnjo prekinitev ognja in polno sodelovanje z ameriškim odposlancem za Bližnji vzhod Anthonyjem Zinnijem, ki si prizadeva za trajno premirje in začetek mirovnih pogajanj.