Pakistanske oblasti so izpustile 3.400 oseb, ki so jih aretirale po razglasitvi izrednega stanja, je sporočilo notranje ministrstvo. Predstavnik ministrstva, Javed Ikbal Čema, je obljubil, da bodo preostalih 2.000 zapornikov, med katerimi so privrženci opozicije, izpustili v kratkem. ''Zoper nekatere so bile podane kazenske ovadbe, o katerih bo odločalo sodišče,'' je dejal.
Volitve med izrednim stanjem?
Parlamentarne volitve v Pakistanu bodo 8. januarja, je pred izpustitvijo zapornikov potrdila pakistanska volilna komisija. Vodja pakistanske volilne komisije Kazi Mohamed Faruk je v Islamabadu sporočil, da morajo stranke liste s svojimi kandidati vložiti do prihodnjega torka, potrjene liste bodo nato objavili 15. decembra.
Predsednik države Pervez Mušaraf medtem še vedno ni potrdil, ali bo pred volitvami preklical izredne razmere, ki jih je v državi razglasil 3. novembra. Pakistanska opozicija ves čas ostro kritizira razglasitev izrednih razmer, saj je v tem času prepovedno zbiranje, kar naj bi onemogočilo svobodno izvedbo predvolilnega boja pa tudi izvedbo poštenih volitev.
Mušaraf je odpotoval na dvodnevni obisk v Savdsko Arabijo, kjer naj bi se srečal s savdskim kraljem Abdulahom. V Savdsko Arabijo je bil minuli mesec vnovič izgnan nekdanji pakistanski premier Navaz Šarif, ki se je 10. septembra vrnil v domovino, a je bil v Pakistanu le kratek čas. Ob prihodu v državo so ga namreč pakistanske oblasti aretirale in ga spet izgnale v Savdsko Arabijo, kamor ga je Pakistan izgnal že pred osmimi leti.
Šarif je pred časom že zagrozil, da bo njegova stranka Pakistanska muslimanska liga bojkotirala parlamentarne volitve. Tudi vodja pakistanske opozicije Benazir Buto je minuli teden napovedala, da je udeležba njene stranke Pakistanske ljudske stranke (PPP) na volitvah vse manj verjetna.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.