To pomeni 1,2 milijona glasov, kar je 37 odstotkov od doslej preštetih glasov. Po podatkih osrednje volilne komisije se je volitev v Tajvanu udeležilo 72 odstotkov od 15,82 milijona volilnih upravičencev. Volišča so se zaprla ob deseti uri po srednjeevropskem času.
Osrednja volilna komisija je še sporočila, da je nacionalistični Kuomintang (KMT) dobil 28,59 odstotka glasov, tretje mesto pa zaenkrat drži narodna stranka z 20,8 odstotka glasov. Doslej so prešteli 3,2 milijona glasov.
168 poslancev sicer izvolijo volilci v 31 okrožjih, 41 poslanskih mest si po proporcionalnem sistemu razdelijo stranke, 16 pa jih ostane za pripadnike etničnih manjšin in Tajvance v tujini.
Volitve na Tajvanu
15 milijonov volilnih upravičencev je med 476 kandidati izbiralo 225 poslancev v parlament.
Glavni tekmici na volitvah sta opozicijska stranka Kuomintang, ki ima večino že v sedanjem parlamentu, in Demokratska napredna stranka (DDP) predsednika Čen Šui-Biana. Cilj tajvanskega predsednika, čigar izvolitev marca lani je pomenila konec 51-letne neprekinjene vladavine Kuomintanga na Tajvanu, je doseči večje število poslanskih sedežev, da bi imel podporo v parlamentu. Pri delu ga je doslej pogosto oviralo nasprotovanje Kuomintanga v nacionalni skupščini, v kateri ima DDP samo 65 sedežev. Če pa na volitvah nobena od strank ne bo dobila večine v parlamentu bodo morali na Tajvanu prvič v njegovi zgodovini oblikovati koalicijsko vlado. Volilci izbirajo tudi 23 županov ter voditelje provinc.