V ZDA so po zavrnitvi vseh poskusov pomilostitve izvedli tisočo usmrtitev po letu 1977, ko so ponovno uvedli smrtno kazen v državi. Potem ko je prošnjo za pomilostitev 57-letnemu zaporniku Kennethu Leeju Boydu zavrnilo ameriško vrhovno sodišče, je to storil tudi guverner zvezne države Severna Karolina Mike Easley. Boyda so usmrtili s smrtonosno injekcijo, za mrtvega pa so ga razglasili ob 2.15 po lokalnem času oziroma 7.15 po srednjeevropskem času.
Boyda so zaradi dvakratnega umora na smrt obsodili leta 1994. Veteran vietnamske vojne, ki je bil alkoholik, je leta 1988 pred očmi svojih dveh otrok ustrelil takrat 36-letno soprogo Julie Curry Boyd, s katero sta živela ločeno, in takrat 57-letnega tasta Thomasa Dillarda Curryja.
Zadnja večerja: zrezek in krompir
Za zadnjo večerjo si je Boyd privoščil zrezek, pečeni krompir in solato. Nekaj ur pred iztekom svojega življenja se je še zadnjič srečal s člani svoje družine.
''Mojo stranko je skrbelo, da bodo, ker je tisoči usmrčeni, pozabili, kdo sploh je. Nedavno mi je rekel: Sem človek, ne statistika,'' je povedal Thomas Maher, odvetnik Boyda.
Sveče in molitev za vse usmrčene
Boyda je na zadnjo pot pospremilo okoli 100 nasprotnikov smrtne kazni, ki so se zbrali pred glavnim zaporom Severne Karoline.
V rokah so držali svečke in prebirali imena 999 usmrčenih pred Boydom. Ogromno jih je klečalo in goreče molilo.
Nekaj minut pred polnočjo po lokalnem času so policisti pridržali 18 oseb, ker so vdrle na posest, kjer stoji zapor. Sicer pa so protesti po besedah policijskega načelnika Scotta Hunterja potekali mirno.