Visoki predstavnik palestinskega skrajnega gibanja Hamas Mahmud al Zahar pa je sporočil, da njegova organizacija ne bo sprejela nobenega obojestranskega premirja Palestincev z izraelsko stranjo, vse dokler se vodje Hamasa ne bodo sešli z Abasom po njegovi vrnitvi iz Šarm el Šejka. Al Zahar je ob tem še pozval palestinskega predsednika, naj na srečanju ne sprejme nobene odločitve, ne da bi pred tem dobil jasen pozitiven odgovor na palestinske zahteve. Skrajne palestinske skupine zahtevajo za uradno prekinitev ognja izpustitev svojih aktivistov iz izraelskih zaporov in prekinitev izraelskih vojaških operacij na palestinskih ozemljih.
"Govor o tem, kar je vodja palestinskih oblasti označil kot prekinitev nasilnih dejanj, odpornikov ne zavezuje, saj gre za enostransko stališče in ni bil rezultat znotrajpalestinskega dialoga, kot smo se bili pred tem dogovorili," je še dodal Hamdan.
"Dogovor izraža le stališče palestinskih oblasti. Ne izraža pa stališč palestinskih gibanj," je kasneje v Gazi pojasnil tiskovni predstavnik Hamasa Muhir al Masri. Po njegovih besedah je bil pred srečanjem v Šarm el Šejku sklenjen dogovor, da se bodo palestinske oblasti pred objavo takšne odločitve posvetovale s skrajnimi palestinskimi skupinami. "Hamas vztraja pri stališču, ki se nikakor ni spremenilo: Pravega premirja z Izraelom ne bo brez prave kompenzacije," je dodal.
Drug predstavnik Hamasa na območju Gaze Sami Abu Zuhri je pojasnil, da današnji dogovor ni prinesel nobenega uspeha. "Z vidika interesov naših ljudi se izraelsko stališče ni spremenilo," je dejal. Ob tem je poudaril, da je še prezgodaj, da bi Hamas povedal svoje stališče do morebitne prekinitve napadov na Izraelce. "Poslušali bomo Abasa, ko se vrne. Sedli bomo skupaj, nato pa objavili naše stališče," je dodal.
Tudi islamski džihad bo počakal na Abasa
Na vrnitev Abasa bo počakal tudi Islamski džihad. "Ta vrh ni prinesel ničesar novega in to je bilo tudi pričakovati," je povedal eden od vodilnih predstavnikov Islamskega džihada Mohamed al Hindi. Po njegovem mnenju 'Izrael ni resen, hoče le glavo upora in intifade'. "Počakali bomo, da se Abas vrne, da bomo lahko ocenili, kaj je bilo odločeno," je dodal.

Egipt v obmorskem letovišču Šarm el Šejk gosti bližnjevzhodni vrh, na katerega je egiptovski predsednik Hosni Mubarak povabil izraelskega premiera Ariela Šarona in palestinskega predsednika Mahmuda Abasa ter jordanskega kralja Abdulaha II.
Ločena razglasitev miru
Abas in Šaron sta se že sestala v egiptovskem letovišču in v skladu z predhodnim dogovorom ločeno razglasila konec nasilja, v katerem je v več kot štirih letih umrlo več kot 4000 ljudi. Tako Abas kot Šaron sta se pred tem ločeno sestala še z egiptovskim predsednikom Mubarakom.
Abas je že uradno razglasil konec vseh napadov na Izrael. Po tej razglasitvi pa naj bi izraelska stran ukinila vse vojaške aktivnosti na palestinskih območjih.
Izraelski premier Šaron pa je v izjavi o prekinitvi nasilja dejal, da bo Izrael končal z vojaškimi napadi na Palestince na Zahodnem bregu in na območju Gaze. "S palestinskim predsednikom Abasaom sva se dogovorila, da bodo Palestinci prenehali z napadi na Izraelce in v zameno, bo Izrael prenehal z vojaškimi aktivnostmi zoper Palestince," je dejal Šaron.
Izraelci in Palestinci so dosegli dogovor v treh točkah, ki obsega prekinitev nasilja z obeh strani, oblikovanje skupnega ministrskega odbora, ki se bo ukvarjal z izpustitvijo palestinskih zapornikov, in prenos varnostnega nadzora nad mesti na Zahodnem bregu Palestincem.
Pred začetkom srečanja pa je palestinski zunanji minister Nabil Šat potrdil, da bo tokrat zares uradno razglašena prekinitev ognja med Izraelom in Palestinci. "Dogovorili smo se za prekinitev ognja in to bo tukaj javno razglašeno," je pojasnil vodja palestinske diplomacije. To je potrdil tudi palestinski minister za pogajanja Sajeb Erekat.
Varnostne sile v stanju povišane pripravljenosti

Namen srečanja v Šarm el Šejku je bil razglasiti konec več kot štiri leta trajajočega izraelsko-palestinskega nasilja in zagnati mirovni proces, ki je obtičal na mrtvi točki.
Izraelske varnostne službe so v stanju povišane pripravljenosti, saj naj bi obstajala nevarnost napadov palestinskih skrajnežev. Policija je okrepila enote predvsem na cestah, v središčih mest in vzdolž meje Zahodnega brega.
To je prvo izraelsko-palestinsko srečanje na najvišji ravni po vrhu v Camp Davidu leta 2000, kjer sta se srečala takratna voditelja Ehud Barak in Arafat.