
Ivan se bo po prvih napovedih usmilil glavnega mesta Havane, kjer prebiva dva milijona ljudi.
Direktor kubanskega meteorološkega centra Jose Rubeira je hurikan ocenil kot najhujši od prihoda Fidela Castra na oblast leta 1959. Na Kubi pričakujejo vremenoslovci zaenkrat od 6 do 8 metrov visoke morske valove, ki bi jih hurikan Ivan poleg močnega vetra in deževja lahko razvil.
Ivan naj bi sredi tedna prispel tudi na Florido, kjer sta ta mesec pustošila že dva hurikana, Charley in Frances. Poleg tega pa Ivan sedaj grozi tudi letoviščem na severovzhodu polotoka Jukatan in otoku Cozumel v Mehiki. Mehiške oblasti so v nedeljo za ta območja izdale svarilo o možnosti hurikana.
Že v nedeljo pa je Ivan obiskal Kajmanske otoke in povzročil ogromno škode. Z močjo 260 kilometrov na uro je Ivan, ki so ga ocenili z najvišjo, 5. stopnjo moči na lestvici Saffir-Simpson, odkrival strehe, povzročal smrtonosne valove in uničil letalske steze. Najhuje je prizadel otok Grenada, kjer je umrlo najmanj 37 ljudi, uničenih ali poškodovanih pa je 90 odstotkov vseh hiš v glavnem mestu otoka St. Georges.
Ivan za sabo pustil opustošeno Jamajko

V divjanju hurikana Ivan je na Jamajki umrlo najmanj 19 ljudi, povzročil pa je tudi velikansko gmotno škodo, skoraj cel otok je ostal brez elektrike, ceste so blokirala drevesa, kar je otežilo reševanje ljudi.
"Velika škoda je po vsem otoku. Brez streh so ostali domovi po skoraj celotnem otoku, številne stavbe v okolici prestolnice Kingston pa so zelo poškodovane," je dejal tiskovni predstavnik jamajške vlade Hamilton O'Neil. Kraje na jugozahodu otoka so prizadeli tudi valovi, ki so bili visoki do osem metrov. Okoli 12 tisoč ljudi je moralo svoje domove zapustiti in si poiskati zatočišče drugje.
Hurikan Ivan je šesti najmočnejši hurikan, kar so jih zabeležili v Atlantiku, so sporočili iz ameriškega centra za preučevanje hurikanov. Po moči pa ga primerjajo s hurikanom Mitchem, ki je leta 1998 v srednji Ameriki terjal deset tisoč življenj. Do sedaj je Ivan zahteval več kot 65 življenj.