Tujina

Iraška opozicija načrtuje Sadamov padec

Kairo/Teheran, 23. 02. 1999 17.12 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ena najvplivnejših opozicijskih koalicij v Iraku, Iraški narodni kongres (INC), namerava konec aprila sprejeti načrt za strmoglavljenje iraškega predsednika Sadama Huseina, je na spletni strani krovne organizacije danes napovedal tiskovni predstavnik INC Nibras Kazimi.

S tristo delegati bo to po njegovih trditvah največje srečanje članov iraške opozicije, ki delujejo v tujini, po letu 1992. ''Pričakujemo, da bodo na konferenci razpravljali in sprejeli načrt za odpravo Sadamovega režima,'' je dejal Kazimi.

Opozicijski vrhovni svet Islamske revolucije s sedežem v Teheranu pa je sporočil, da je iraška vojska z raketami in topništvom obstreljevala mesta na jugu Iraka, kjer šiiti predstavljajo dve tretjini prebivalstva. Napadi so povezani z nemiri, ki so izbruhnili konec minulega tedna iz protesta zaradi umora duhovnega voditelja šiitskih muslimanov v Iraku.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17