Minister Bergauer je iranskega kolega Hajjatija seznanil tudi z novostmi v slovenski cestni infrastrukturi in njenem vključevanju v mednarodno prometno omrežje.
Obe strani sta v pogovorih izrazili stališče, da ima gospodarsko sodelovanje med Slovenijo in Iranom še veliko rezerv, ki bi jih bilo potrebno izkoristiti. Slovenski prometni minister je iranskega kolega opozoril tudi na možnost pretovora iranskega blaga prek Luke Koper, ki bi za iranske proizvode pomenila odskočno desko na srednje- in vzhodnoevropske trge. Iranskemu gostitelju so bili predstavljeni tudi načrti gradnje drugega železniškega tira na relaciji Divača-Koper in vključevanje Slovenije v mednarodne železniške povezave.
V sklopu obiska ministra Bergauerja v Iranu potekajo tudi individualni pogovori predstavnikov šestih slovenskih družb, med njimi je tudi Luka Koper, z iranskimi podjetji.
Delegacija ministrstva za promet bo svoj obisk v Iranu sklenila jutri, ko jo bo sprejel podpredsednik vlade islamske republike Iran Hasan Habibi. Podpisali naj bi tudi tri medvladne sporazume, in sicer o cestnem, zračnem in pomorskem prometu. Po besedah ministra Bergauerja pomenijo pripravljeni sporazumi dobro osnovo za boljše prihodnje sodelovanje tako na politični kot na gospodarski ravni.