
Ameriška obveščevalna agencija CIA naj bi pred vojno proti Iraku v dveh tajnih oporiščih v Jordaniji urila paravojaške skupine, imenovane Škorpijoni, ki so jih sestavljali iraški emigranti. Vendar pa za Škorpijone najprej ni bilo pravega dela, na koncu pa so nad njimi izgubili nadzor.
Ameriški predsednik George Bush je v začetku leta 2002 podpisal ukaz o oblikovanju paravojaških skupin, ki bi z različnimi "partizanskimi" akcijami spodnašale režim Sadama Huseina. Pred in med ameriško invazijo bi naj spodbujali upor in izvajali sabotaže ter pomagali Američanom pri določanju oziroma ciljanju na tarče. Za ameriški časnik Washington Post so spregovorili nekdanji in sedanji obveščevalci, vprašanja novinarjev časnika pa so prav tako sprožila zaslišanje pred obveščevalnima odboroma ameriškega kongresa. Vsebina zaslišanj ostaja skrivnost.

Prevajanje in opravljanje ''umazanih nalog''
Ameriška vlada naj bi porabila več milijonov dolarjev za Škorpijone in jih celo opremila s starimi sovjetskimi helikopterji. Vse, kar jim je uspelo storiti pred vojno v Iraku, pa naj bi bilo nekaj grafitov na stenah in nekaj prerezanih električnih žic. Ameriška vojaška invazija je potekala prehitro, da bi Škorpijoni lahko storili kaj več, po padcu Bagdada pa CIA ni več vedela, kaj z njimi. Nekatere naj bi skušali vriniti med oborožene skupine vstajnikov, nekateri so začeli pomagati pri prevajanjih in zaslišanjih ujetnikov, drugi pa naj bi opravljali tako imenovane "umazane naloge".
Ena od takšnih je bil pretep iraškega generala Abeda Hameda Movhuša, zaradi česar so v Koloradu na sojenju štirje ameriški vojaki. Generala, ki je umrl, naj bi s palicami pretepla skupina zamaskiranih Iračanov pred očmi agentov CIA in ameriških vojakov. CIA o Škorpijonih ne daje izjav, Pentagon pa novinarje pošilja po odgovore na CIA. Washington Post piše tudi, da je veliko pripadnikov Škorpijonov končalo pod streli ameriških vojakov, ki so jih, oborožene in oblečene v civilne obleke, zamenjali za vstajnike.