Tujina

So bili piloti preobremenjeni?

Madrid, 22. 08. 2008 09.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Soproga enega od ponesrečencev letalske nesreče na madridskem letališču pravi, da posadka njenemu možu ni dovolila zapustiti letala. Pri Adrii pravijo, da v podobnih primerih potnik lahko zapusti letalo.

Identificiranje žrtev tragične letalske nesreče še poteka.
Identificiranje žrtev tragične letalske nesreče še poteka. FOTO: Reuters

Dva dni po tragični nesreči letala Spanair MD-82 na madridskem letališču Barajas, v kateri je umrlo 153 ljudi, prihaja na dan vedno več podrobnosti, ki mečejo slabo luč na letalskega prevoznika Spanair. Na letalu, ki je bilo namenjeno v letovišče Las Palmas na Kanarskih otokih, je bilo 162 potnikov in 10 članov posadke. V nesreči je umrlo 153 ljudi, 19 je poškodovanih.

Najhujša letalska nesreča vseh časov se je zgodila prav na španskih tleh, in sicer 27. marca 1977 na Tenerifih, ko sta na vzletni stezi v gosti megli trčili dve letali, umrlo pa je 583 ljudi. Zadnja hujša letalska nesreča pred včerajšnjo pa se je v Španiji zgodila leta 1983, ko je zaradi napake posadke letalo treščilo v bližnje hribe, umrlo pa je 180 ljudi.

Soproga enega od ponesrečencev je za španski časopis El Mundo povedala, da je njen soprog želel zapustiti letalo, ko je izvedel za tehnične težave, vendar mu posadka tega ni dovolila.

"Poslal mi je SMS sporočilo, v katerem je napisal, da je z letalom nekaj narobe. Poklicala sem ga in mu rekla, naj zapusti letalo, pokliče taksi in se vrne domov. Ko je želel zapustiti letalo, mu posadka tega ni dovolila,“ je povedala pretresena žena.

Zanimalo nas je, kako bi v podobnem primeru ravnala letalska posadka v Sloveniji. Kot so sporočili iz Adrie Airways, potnik lahko zapusti letalo, na katerem se je pojavila tehnična napaka, tudi po vkrcanju na letalo.

"V kolikor se tehnična napaka pojavi po tem, ko je letalo že zapustilo parkirno pozicijo, se letalo vrne na parkirno pozicijo, kjer tehnična služba napako odpravi. Če kljub odpravljeni napaki potnik ne želi nadaljevati poleta, lahko od njega odstopi. V takem primeru letališki uslužbenci preverijo, ali je potnik oddal registrirano prtljago in jo v primeru izkrcanja potnika prav tako izkrcajo iz letala in vrnejo potniku," so sporočili. Poudarjajo pa, da dokler tehnična napaka ni odpravljena, ne odobrijo poleta.

Na dan prihajajo še ostale podrobnosti o dogajanju na madridskem letališču, ki so jih odgovorni dlje časa uspešno prikrivali. V javnost je pricurljala informacija, da so upravi, ki ima v lasti letalsko družbo Spanair, piloti mesece pred nesrečo pošiljali pisma, v katerih so opozarjali na kaos na letališču, zaradi katerega so ogroženi zaposleni in potniki.

V pismih so med drugim navedli, da imajo številni leti zamudo, da je čas, potreben za let od enega letališča do drugega, napačno ocenjen, zato se sploh ne ve, kdaj bodo letala pristala. Piloti so v pismih tudi potožili, da je posadka jezna in utrujena, saj primanjkuje delavcev, letališče pa je premajhno za številne vsakodnevne polete. Pogosto se zato dogaja, da pilot opravi kar nekaj letov dnevno, zaporedoma, brez odmora. Zanimivo je tudi, da so Spanairovi piloti le nekaj ur pred nesrečo grozili s stavko. Spanair se namreč bori z visokimi cenami goriva in močno konkurenco. Potem, ko so v prvi polovici leta izgubili 81 milijonov dolarjev, so naznanili, da bodo odpustili 1062 ljudi.

Identificiranje žrtev se nadaljuje

Identificiranje žrtev tragične nesreče se nadaljuje. Španske oblasti so sporočile, da bodo za identifikacijo večine od 153 umrlih morali opraviti DNK teste, saj so zaradi hudih opeklin trupla neprepoznavna. Doslej so s pomočjo prstnih odtisov identificirali 59 trupel, poroča BBC. Po poročanju Sky Newsa so identificirali 39 trupel, po poročanju CNN pa 50 trupel. Zadnji dve trupli, dojenčka in odraslo osebo, so iz razbitin letala potegnili v četrtek.

Je letalo zagorelo po vzletu?
Je letalo zagorelo po vzletu? FOTO: Reuters

Posmrtne ostanke 35 oseb so že vrnili svojcem, ostale so prepeljali v mrtvašnico v madridskem Ifema centru, kamor so leta 2004 prepeljali tudi trupla žrtev bombnega napada na vlak v Madridu.

Številni preživeli leta JK 5022 so v kritičnem stanju. Štirje so v hudi življenjski nevarnosti, eden pa v kritičnem stanju, poročajo španski mediji. Stanje pet od šestih potnikov, za katere so zdravniki sporočili, da je kritično, se je v četrtek izboljšalo, poroča španska tiskovna agencija Efe. Osem poškodovanih, ki so utrpeli lažje poškodbe, pa ostaja na opazovanju.

Kaj se je zgodilo?

Po prvih podatkih naj bi se med vzletom vnel eden od motorjev zaradi česar je letalo začelo zanašati po letališki pisti, nato je z nje zletelo, se razletelo in zagorelo. Španski mediji pa poročajo, da v nasprotju z izjavami očividcev, levi motor letala ni zagorel med vzletom. Priče naj bi namreč tik pred nesrečo videle požar na letalu, nato pa je odjeknila močna eksplozija. Španski mediji se sklicujejo na strokovnjake, ki so pregledali posnetke nesreče. Španski El Pais poroča, da se na posnetkih uprave letališča (AENA), ki sicer niso bili predvajani v javnosti, ne vidi požara na motorju letala MD-82 prevoznika Spanair. "Letalo je vzletelo, strmoglavilo in zagorelo,“ poroča El Pais.

Piše še, da požara, ki je zajel Spanairovo letalo, ni povzročil motor, ki se je vnel, temveč eksplozija po strmoglavljenju letala.

Direktor Civilnega zračnega prometa Manual Bautista pravi, da vzrok nesreče ni le ena okvara ter da težava z enim motorjem ne more biti vzrok nesreče, kombinacija z drugimi dejavniki pa je lahko usodna. Strokovnjaki tudi opozarjajo, da samo požar na enem od motorjev ni zadosten razlog za tako hudo nesrečo, zato sumijo, da je šlo narobe še kaj drugega. Če bi bil razlog za nesrečo le ogenj v levem motorju, bi letalo obrnilo v levo in ne v desno, poudarjajo.

Direktor Spanaira Marcus Hedblom je v četrtek dejal, da je bilo vse storjeno v skladu s pravili. Spanair je priznal, da je pilot pred vzletom opozoril na problem pregrevanja, ampak so to rešili v skladu s "pravili in normami".

Pilot opozoril na napako

Po poročanju španskega El Paisa je bil pilot Antonio Luna ob 13.20 uri pripravljen na vzlet, ko je opazil da se sistem za črpanje zraka pregreva, pojavile so se težave z motorjem, pokvaril pa se je tudi kazalec zunanje temperature zraka. Luna je prijavil napako in letalo se je vrnilo k terminalu. Mehaniki so začeli s popravili. Napako so popravljali 40 minut, vendar je niso odpravili, ampak so sistem za črpanje zraka preprosto izključili, piše El Pais.

Španska vlada je razglasila tridnevno žalovanje.
Španska vlada je razglasila tridnevno žalovanje. FOTO: Reuters

Tiskovni predstavnik Spanaira, Javier Mendoza, pravi, da je šlo za standariziran postopek ter da tovrsten sistem ni ključnega pomena, zato tudi napaki niso posvetili velike pozornosti. El Pais pa poroča, da so na istem letalu že dvakrat odpravljali tovrstno napako. Ob 14.23 uri je bilo letalo pripravljeno na ponovni vzlet.

"Napaka pri vzletu"?

Natančen vzrok nesreče torej še ni znan, odgovorni pa pravijo, da je šlo za "napako pri vzletu". Preiskava še poteka, vendar bi bili rezultati lahko znani šele čez nekaj mesecev. Preiskovalci so sicer že našli obe črni skrinjici, ki ju bodo preučili in s tem izvedeli, kaj se je dogajalo v trenutkih pred nesrečo. Ena od skrinjic je po poročanju El Paisa poškodovana. Španskim strokovnjakom so se pridružili tudi ameriški.

Letalska nesreča na madridskem letališču je ena od najhujših letalskih nesreč v Španiji v zadnjih 25 letih. Zaradi nesreče so v Španiji zastave spuščene na pol droga, razglasili pa so tridnevno žalovanje.

Svojci po letalski nesreči
Svojci po letalski nesreči FOTO: Reuters

Po podatkih letalske družbe Spanair sta bila med potniki dva dojenčka in 20 otrok. Na letalu je bilo vsaj 19 tujih državljanov iz enajstih držav (Nemčije, Francije, Švedske, Mavretanije, Turčije, Brazilije, Indonezije, Bolgarije, Italije, Kolumbije in Gambije), je sporočila španska vlada. Med potniki po podatkih slovenskega zunanjega ministrstva ni bilo Slovencev, kar potrjuje tudi seznam, ki ga je na svoji spletni strani objavil španski letalski prevoznik. Španska vlada se je srečala z družinami žrtev tragične nesreče.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • praznicna
  • razvlazilec
  • kosilnica
  • orodje bosch
  • vrtna hisa
  • agregat
  • vegira
  • kovinski regal
  • ceplinik
  • radiator
  • lestev
  • cistilec
  • plastici regal
  • delovna miza
  • kovinska omara
  • kovcek

KOMENTARJI (30)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

vinadap
23. 08. 2008 10.58
slosap - letel bo tisti,ki bo želel,nobeden ga ne bo silil v to. Letenje z potniškimi letali je še vedno najbolj varno,tudi glede na preletenih mio.km dnevno. To dokazuje tudi statistika. Letalske nesreče so grozne,tukaj ni kaj,ali se pa kdaj vprašamo koliko ljudi umre dnevno na cesti po celem svetu? To je pa najbolj grozno.
slosap@yahoo.de
23. 08. 2008 10.07
@inadap: nikakršne anarhije ne bi bilo, ker je kazen kar velika, če neupravičeno zahtevaš izstop iz letala, na katerem so door closed and cross arms checked. Jaz sem govoril o tem, da bi bil potnik lahko izstopil... ampak glavni problem vidim v požrešnosti podjetij oz. njihovih lastnikih. Od podjetij se zahteva dvomestna % rast. In kje jo dobijo? Z zmanjšanjem stroškov....na račun varnosti.In verjemi, od sedaj naprej se bo večkrat dogajalo, da bo potnik hotel izstopiti...Če mi potniki ne bomo odreagirali, ja kdo pa bo?Piloti in osebje? Tudi...
300nauro
23. 08. 2008 08.44
En sam obup! No, skoraj; najde se tudi kaj pametnega med prispevki (ne komentarji!) v zvezi z nestečo na madridskem letališču. Ne vem, čemu mnogi javno ugibajo vzroke za tragedijo, ko pa letala ne moreš primerjati z avtomobilom. Pa še tole (glej članek): posmrtne ostanke žrtev se svojcem PREDA ne pa VRNE.
12543
22. 08. 2008 22.11
mmmmmmmmmmmm jaz vedno letim z našimi v canadair letalu na redni liniji.Majhno udobno in predvsem hitro!
vinadap
22. 08. 2008 19.06
igizims - da ne bo preveč krive vere glede letala CRJ -a. Adria Airways poseduje certifikat JAR 145. S tem nudi tudi usluge in storitve (vzdrževanje letal)drugim letalskim družbam v EU. Bombardier Aerospace,je Adrio izbral za prvi pooblaščeni center za vzdrževanje letal CRJ v Europi.
matjaz2005
22. 08. 2008 18.44
za igizims: Adria je letos že dobila nazaj en A-320 iz Libije! Res si je sposodila španski CRJ 200 katerega so takoj poškodovali z manjšo luknjo delavci ki vozijo vozičke s prtljago! Ima pa v svoji posodi zdaj samo eno letalo od Ucraine Airlines B 737 - 500 katerega je morala registrirati pod slovenske oznake da ga katero evropsko letališče ne bi zavrnilo. Lansko celo leto pa je letala s sposojenim še enim ukrajinskim letalom B 737 400 - seveda z ukrajinskimi piloti! Letos pa ima sposojen še celo romunski FOKER 100 z romunsko posadko. Tako moraš imeti veliko srečo da letiš s slovenskim letalom in slovensko posadko na željeno destinacijo!
igizims
22. 08. 2008 18.01
Nekaj zanimivega o Slovenskem prevozniku Adria predvsem o varnosti in njihovem poslovanju. Sumljivo je ,če najemejo letala vendar prav nihče ne pozna pravega ozadja. Adria je namreč dala v najem svoja 2. Airbusa A 320 v najem Libiji in to skupaj z celotno posadko.Za dalj časa. Zdaj pa si Adria sposoja ukrajinski BOEING 737-500 in nakoncu ,da bo zadeva še bolj črna,grozna si je Adria sposodila tudi Španski CRJ 300.
Ramzess
22. 08. 2008 16.59
Vinadap="igor.gojcic - v potniškem letalstvu obstajajo tudi stroga pravila glede potnikov. Vsak potnik se odloči ali bo vstopil v letalo ali ne, to je jasno. Druga stvar pa je, da se nekdo odloči, da bi izstopil tik pred vzletom. Tako seveda ne gre, saj potem bi nastajala anarhija, če bi se že vsak odločal izstopiti." S pravili (in zakoni) je tako ali tako cel križ, da o odgovornosti ne govorimo. Jasno, da obstajajo pravila in dovoljen čas za izstop, sicer pa je letalo samo po sebi past, ki ne nudi alernativnih možnosti za rešitev, vse je odvisno oz znanja, kreativnosti in sposbnosti pilota, ter včasih kakšnega potnika z ustreznim znanjem in sposobnostmi. Vse drugo je vprašanje odgovornosti. Ferdox="So pa tudi ljudje in ko se ljudje znajdejo v kočljivi situaciji delajo včasih napake. Niti ena letalska nesreča ni enaka drugi. Vsaka je nekaj posebnega in v drugačnih okoliščinah. Vse to nenehno premlevajo v letalskih šolah in letalske inšpekcije spreminjajo pravilnike, da se temu v bodoče izognejo." Zagovarjanje in opravičevanje, na podlagi omejenega znanja, ravno tako ne koristi ničemur. Letalske nesreče si res niso enake, so si pa nekatere podobne, enake napake, piloti so res tudi ljudje, brez dvoma, delajo napake, zato morajo zanje, kot vsi drugi za svoje, prevzeti odgovornost. Problem so banalne napake, ignriranje obstoječih napak, tako pred kot med vzletom, in drugo. V letalskih šolah morda res vse to premlevajo, vendar bi morali še odelovati vpliv človeškega faktorja (osebnega) in nadzor (samonadzor) le tega, delati na predvidevanju, na zavedanju za posledice, itd. Inšpekcije spreminjajo pravilnike, da se temu v bodoče izognejo, kar se ponavlja v nedogled, kar je podobno v drugih sektorjih človekovega življenja, pa se razmere kar nekako ne popravijo, vzrok še vedno namreč ostaja, saj se odpravljajo zgolj posledice, zdi se da ne pridemo nikamor. Po tem se vidi kako površna, nepopolna in nedodelana so bila prvotna pravila in zakoni, posledica omejenega znanja, premalo predvidevanja. To velja za vsak sektor človekovega življenja.
Ferdo Crni
22. 08. 2008 14.17
Igor.gojcic - poln si besed in pavšalnih obtožb na podlagi novinarskih "ekspertiz" rumenega časopisja. Bom naravnost povedal - meni takšno faflanje o krivdi pilota nekoga, ki očitno nima niti znanja jadralnega pilota kaj šele pilota civilnega prevoznika ni preveč všeč. Lahko je naredil napako - nič ne rečem - a tega ne vemo. Po bitki smo itak vedno vsi najbolj pametni. Ampak enkrat malo pogoglaj kdo so piloti in kaj vse morajo storiti, da lahko peljejo letala s potniki. To ni okopavanje krompirja v vrtičku ali recimo opravljen vozniški izpit. Pilt mora vso svojo kariero na obvezna šolanja. Pravzaprav vsako leto mora na ponavljanje (preverjanje) izpita četudi ni napihal 1.5 promila. So pa tudi ljudje in ko se ljudje znajdejo v kočljivi situaciji delajo včasih napake. Niti ena letalska nesreča ni enaka drugi. Vsaka je nekaj posebnega in v drugačnih okoliščinah. Vse to nenehno premlevajo v letalskih šolah in letalske inšpekcije spreminjajo pravilnike, da se temu v bodoče izognejo. Zato... previdno z obtožbami in pavšalnimi trditvami kaj bi nekdo "moral delati". Še posebej če nimamo pojma kaj je dejansko res. Samo predlog.
vija-vaja
22. 08. 2008 14.04
ka pa jaz ko letim z nekim mađarskim oktobra v london :D je že kdo letel z wizz air?
Ferdo Crni
22. 08. 2008 13.50
V vezi z Adrio nekateri morda malce pretiravate. Resda je takoj sumljivo če se najame avion nekje v "eksotičnih" državah vendar morajo tudi tiste letalske družbe po novem izpolnjevati vse tehnične normative. EasyJet in Ryan imata popolnoma nove avione in kljub temu - kot smo v nekem dokumentarcu videli tudi ni vse tako rožnato. Polet z avionom ni več nek luksuz ali znak neke večvrednosti. Vse skupaj je bolj podobno avtobusnemu prevozu. Zato ocene kako izgleda plastika v notranjosti nimajo kakšne posebne veze z varnostjo.
vinadap
22. 08. 2008 13.48
igor.gojcic - v potniškem letalstvu obstajajo tudi stroga pravila glede potnikov. Vsak potnik se odloči ali bo vstopil v letalo ali ne,to je jasno. Druga stvar pa je,da se nekdo odloči,da bi izstopil tik pred vzletom.Tako seveda ne gre,saj potem bi nastajala anarhija,če bi se že vsak odločal izstopiti. Letalo lahko prekine vzlet ali,ko vzleti v primeru srčnega napada potnika,možnost rojevanja pri nosečnici,ali kakšni drugi situaciji,katera posadka ugotovi za upravičen prekinitev vzleta.
RoXiO
22. 08. 2008 13.42
Kako je zvedel za težave ? ja sej so težave že bile a ne...in hotel je zapustiti letalo ampak mu niso dovolili
Zatarra
22. 08. 2008 13.38
Tole vse skupaj je pa težko sranje (ne glede na morebitno subjektivnost člankov itd.) ... Ampak pri tej nesreči so zadeve večinoma zelo jasne in upam, da bodo posledice za odgovorne prav tako težke.
3.1415926
22. 08. 2008 13.26
Najprej- mi je žal za vse umrle v nesreči. Vseeno pa nekih stvari ne razumem. Gospod, ki si hotel zbežati z letala- vedel si, da je nekaj narobe? Od kod pa si izvedel za te tehnične težave? Če si se že toliko spoznal, bi lahko obvestil pilota, ne? Ne vem, ta članek je napisan precej subjektivno, se mi zdi. Tk, da se js postavljam na stran posadke, ki je v tem članku izpadla kot nemoralna skupina, ki ljudi vodi v smrt. Pa kr niso stevardese enako kot pa kamikaze!
Ramzess
22. 08. 2008 13.17
Slosap="če bi hotel priti z letala, bi na vsak način prišel...ni ga denarja da ne bi uspel priti dol...oni moprajo dovoliti potniku da zapusti letalo, če je še na tleh, pa magari mu opalijo kazen. Vseeno mi je žal in za potnike in za svojce... počasi bomo morali se odločiti kaj bi raje: varnost na letih, ali enormni profiti firm..." RoXi="Prav imaš "slosap" ,če drugače negre narediš kaznivo dejanje nakar sledi odstranitev iz letala ...torej variant je več ...prisoliš zaušnico nekomu (žal recimo stevardesi ) in ker si potencialno nevaren potnik te morajo izkrcati!" Faganel="Če bi tisti gospod rekel (ali zakričal), da je na letalu bomba, bi verjetno bil (ali pa bili) živ... pa tudi, če mi upalijo kazen ali celo kakšen zapor." Slosap, jasno da varnost, ki pa žal zelo trpi zaradi lakote firm po enornmnih profitih. Dobiček in mali stroški pomebnejši od življenj. Denarni sistem je sistem, z največjim številom žrtev, denarju ne pravijo zaman hudičeva iznajdba. Sicer pa se strinjam z vami, bolje izbrati manjše zlo, zaušnica stevardesi, pa te takoj dol spremijo. Zadeva z bombo pa je le malo pretirana, sicer bi morda rešila življenje vsem potnikom tega leta, a na naslednjem (celo večina istih potnikov bi bil na njem) bi se zgodba vseeno ponovila, če bi šle oblasti v svoji paranoji predaleč, je napake, kljub ugotovljenemu dobremu namenu, za nazaj težko popravljati. Pametna izbira majhnega zla je še kako pomembna v današnjem času. Kaj če bi šlo za očeta otrokom, ali mater z otrokom. Osebje se ne zaveda posledic, če preživijo, lahko jih čaka zapor zaradi perisilnega pridržanja in za uboj, umor, če že sledimo zakonom. Kaj bi bilo, če ne bi nikomur dovolili zapustiti letala, če za to ni fizičnega razloga, dokaza. Res nikoli ne veš kaj lahko pričakuješ.
Mali_Piko
22. 08. 2008 13.02
Na eni strani so previsoki davki, na drugi prevec pohlepa za dobickom. Na kratko vsi od drzavnih vrhov do predsednikov uprav kradejo, noben ni pripravljen vlagat, vsem se mudi v grob. Navadni smrtniki pa nikol nimamo nic in pridemo v grob hitrej k vsi ostali. Goodbye dovidzenja nasvidenje
matjaz2005
22. 08. 2008 13.02
V ADRII AIRWAYS imajo menda tudi pri najemu romunskega leta Foker 100 družbe Carpatair problem z dvo člansko posadko /po standardih na avion 4 -5 izmenjav/, ki je precej utrujena. V začetku najema /april, maj 08/ naj bi zaradi tega prišlo tudi do odpovedi določenih odhodov prav zaradi pomanjkanja posadk letal iz Romunije - pa se vprašite o varnosti letal Adri Airways ko se vsedete nanj - kupite si romunsko slovenski slovar ob primeru sporazumevanje s posadko!
Ramzess
22. 08. 2008 13.00
"Poslal mi je SMS sporočilo, v katerem je napisal, da je z letalom nekaj narobe. Poklicala sem ga in mu rekla, naj zapusti letalo, pokliče taksi in se vrne domov. Ko je želel zapustiti letalo, mu posadka tega ni dovolila,“ je za časopis povedala pretresena žena." Absurdno dejanje posadke, ki potrjuje očitno, da so zakoni, čeprav trapasti, nad (pred) človeškim življnjem, namesto obratno, človek ima vendar pravico do tega, da zapustilo letalo pred vzletom, v nasprotnem primeru gre za perisilno pridržanje in za uboj, umor, če že sledimo zakonom. Ironija je da taki pregledi so, najdejo se napake, celo več, pa se kar ignorirajo, kar sledi pa vemo, bodisi zaradi teh napak, ki se združijo, ali se jim pridružijo še nove. Še večja ironija je da potniki nimajo 'vpogleda' v to preverjanje, da bi se lahko sami odločili, ali bodo leteli s dotičnim letalom ali ne, do česar gotovo imajo pravico, pa vendar jim ostane le še nadčutni odziv na bližnjo nesrečo, zaradi česar nekateri zapustijo letalo. Ljudje morajo imeti pravico do izbire, tudi tik pred 'zdajci'. "Zaradi tragične nesreče so na dan prišle številne podrobnosti o dogajanju na madridskem letališču, ki so jih odgovorni dalj časa uspešno prikrivali. V javnost je pricurljala informacija, da so upravi, ki ima lastništvo nad letalsko družbo Spainair, piloti mesece pred nesrečo pošiljali pisma, v katerih so opozarjali na kaos na letališču, zaradi katerega so ogroženi zaposleni in potniki." Slabe reči vedno pridejo, zanesljivo, na dan, ko je prepozno, in ne služijo ničemur več, razen zanesljivemu propadu, v tem primeru, letalske družbe. Zgodovina se ponavlja. Ljudje so vedno slepi in gluhi dokler ni prepozno, je že taka navada v naši družbi, da ljudje spregledajo, za kolikšen čas je vprašanje, le ob velikem psihološkem pretresu, kar pomeni, da lastne napake spoznajo, ko je žal že prepozno.
slosap@yahoo.de
22. 08. 2008 12.56
mah adria....to je vse skupaj bolj molitev kot pa orng pregled...če si vzamemo tisto ukrajinsko kanto...sedeži iz air france, živčne stevardese...wc kot v balkan expressu, potem ti jasno rata s kakšnimi starimi kantami nas prevaža adria...saj vem bodo rekli vse je tehnično top of the top...pa se niti merit ne morejo z ryan airom ali easy jetom.... Najhujša je pa kišta, ki ima na sebi vatikanski emblem!!! to je šele zarjavelo revše....canadairi so pa kar kul...