Beograjski časnik Politika se je poigral z lastnostmi politikov iz balkanske regije in poskušal sestaviti idealnega politika. Glede na njihov opis bi moral biti idealen politik čeden kot srbski predsednik Boris Tadić, bogat kot črnogorski politik Mile Đukanović, učinkovit kot srbski gospodarski minister Mlađan Dinkić, razgledan kot hrvaški predsednik Ivo Josipović in nacionalist kot predsednik Republike srbske Milorad Dodik.

Tako je vsaj svojega idealnega voditelja opisal lastnik srbskega podjetja za politično svetovanje Ivan Milošević, ki ob tem opozarja, da nikjer na svetu ne obstaja šola za politike. ''Uspešno ukvarjanje s politiko je zato redek preplet talenta, osebnostnega šarma, izjemnega instinkta in vztrajnosti,'' je dejal Milošević.
Znanstveni sodelavec srbskega Inštituta za družbene vede Neven Cvetićanin meni podobno. Idealni balkanski politik bi po njegovem moral izgledati kot Tadić in imeti Josipovićevo široko kulturo. Poleg tega bi moral imeti idealni politik še energijo, pragmatičnost, inteligenco in šarm ubitega Zorana Đinđića, previdnost in umirjenost Milorada Pupovca ter poštenost, skromnost in nepodkupljivost Vojislava Koštunice, poročajo hrvaški in srbski mediji.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.