Zaradi jutranjega obilnega deževja in orkanskega juga je Dubrovnik pod vodo. Nekateri deli mesta so brez elektrike, meteorna voda je zalila ceste in številne objekte, vodo iz pip je treba prekuhavati. V samo dveh urah in pol je padlo več kot 10 litrov na kvadratni meter. Na slovitem Stradunu je višina vode dosegla 40 centimetrov.
Dubrovniški gasilci so posredovali več kot 150-krat. Na terenu so vsi razpoložljivi gasilci in pripadniki civilne zaščite, ki odpravljajo posledice poplav. Po besedah dubrovniškega župana Andra Vlahušića bodo posledice neurja vidne čez nekaj dni, že danes pa lahko razglasijo stanje naravne katastrofe.
Neurje se je zdaj umirilo, promet pa je še vedno otežen. Meščane so pozvali, naj ostanejo doma. V videu poglejte, kako nevarna je bila hoja po dubrovniških ulicah:
Po celi državi je sicer začelo deževati v nedeljo. Voda je poplavila ceste na puljskem območju. V istrski prestolnici je pustošil močan veter, ki je lomil veje na drevesih in prevračal kontejnerje. Poplavljene so tudi kleti v nekaterih hišah v Štinjanu in Fažani, kjer naj bi padlo okoli 60 litrov dežja na kvadratni meter.
Poplave tudi v Italiji
Večdnevno močno deževje pa je poplave povzročilo tudi v več italijanskih regijah. V Benetkah je voda močno narasla, prebivalci in turisti se po mestu gibljejo v gumijastih škornjih. Voda je narasla na 122 centimetrov nad običajno višino. Zaradi velikih razlik v višini vode pri plimovanju, močnih južnih vetrov in močnega deževja prihaja do poplav.
V južnoitalijanski regiji Kalabriji pa je mesto Lamezia Terme prizadela močna toča. Ulice in kleti so bile poplavljene, neurja pa je povzročilo tudi številne nevšečnosti v prometu. Poplave so tudi v Rimu, rimska reka Tibera bi namreč lahko severno od italijanske prestolnice kmalu prestopila svoje bregove.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.