Odvetnik Josip Mađarić je izjavil, da njegovemu varovancu sploh niso povedali, da je HIV pozitiven, temveč so ga devet mesecev po operaciji povabili na nove preiskave in leta 2004 potrdili, da je okužen z virusom HIV.
Medtem so ga poslali na zdravljenje v drugo bolnišnico, ne da bi kdor koli vedel, da je HIV pozitiven, čeprav so leta 2003 v kliniki za infekcijske bolezni v Zagrebu dvakrat ugotovili, da je njegova kri "mejno pozitivna na HIV" in zahtevali dodatne preiskave, piše Večernji list. Časnik dodaja, da v Rebru niso upoštevali zahtev infekcijske klinike in so bolnika odpustili.
Odvetnik je še povedal, da so v Rebru odgovorni, ker bolniku niso povedali, da je okužen. S tem so povzročili tveganje za njegove najbližje. Poleg tega v bolnišnici v Krapinskih toplicah, kjer je bolnik okreval po operaciji srca, prav tako niso vedeli za okužbo in niso izvajali posebnih ukrepov, ki veljajo v primerih HIV pozitivnih oseb.
Kot je dodal Mađarić, so v zagrebškem kliničnem centru zavrnili zunajsodno poravnavo, saj so ocenili, da je za okužbo odgovoren zavod za transfuziologijo, ki je poslal okuženo kri v Rebro. Zaradi fizičnih in duševnih bolečin je okuženi državljan na sodišču zahteval približno 102.000 evrov odškodnine, njegova žena in sin pa vsak po 30.000 evrov, je poročal današnji Jutarnji list.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.