Med prvim napadom je bil v hotelu tudi namestnik ameriškega obrambnega ministra Paul Wolfowitz, ki pa ni bil poškodovan. ZDA so kljub napadu zatrdile, da se ne bodo pustile ustrahovati, in v Bagdadu ukinile policijsko uro.
Po navedbah policije je v bližino hotela pred napadom zapeljal manjši tovornjak in ob vhodu v živalski vrt nasproti hotela odklopil prikolico, v kateri je bil raketomet. Tovornjak je peljal dalje, osebe v tem vozilu pa so s pomočjo daljinskega vžiga sprožile raketomet na prikolici, ki je streljal na hotel. Na stavbo je bilo izstreljenih najmanj osem raket.

Med ranjenimi so civilisti, ki so delali za ameriško obrambno ministrstvo, vojaški predstavniki in tuji diplomati. Ob napadu je nastala tudi precejšnja gmotna škoda v več nadstropjih stavbe, v enem je celo izbruhnil požar. Odgovornost za napad ni prevzel še nihče.
Do napada na hotel Rašid je prišlo le dve uri po tem, ko so koalicijske sile v Bagdadu ukinile policijsko uro. Ta je bila uvedena, ko so ameriško-britanske koalicijske sile pred dobrimi šestimi meseci zasedle iraško prestolnico. Za ta ukrep so se odločili, ker se je zmanjšala stopnja kriminala v mestu in se je izboljšal varnostni položaj.
Namestnik ameriškega obrambnega ministra Paul Wolfowitz in člani njegovega osebja v napadu niso bili poškodovani. Wolfowitz, ki velja za enega od arhitektov vojaške operacije v Iraku in je državo obiskal drugič v treh mesecih, je že dejal, da najnovejši teroristični napad Američanom ne bo preprečil dokončanje misije v Iraku.