Prehod čez železniško progo vsako jutro popolnoma ohromi cesto, vozniki pa v dolgih kolonah čakajo na prost prehod.
"Vsa industrija, vsi tovornjaki, vsa ta tranzicija, vse gre čez ta prehod in to je tisto, kar ustavlja. Na Igu smo naredili industrijsko cono, ki ne gre čez barje, ampak mora iti čez Škofljico in do Kočevja, ves tovorni promet gre tukaj," je pojasnil župan občine Škofljica Primož Cimerman.
Kako torej ukrepati, ljudje se namreč dušijo v tem prometu, je dejal župan. "Ko sem nastopil z županovanjem, sem našel 13 različnih možnosti in nobena ni vrisana v državni prostorski načrt. Imamo samo neke strateške ideje, kaj bi naredili."
Naredili naj bi novo traso nove dvopasovne ceste, ki bi potekala od mejnega prehoda Petrina, čez Kočevje, Ribnico, Škofljico in vse do Ljubljane. Župani si traso te ceste želijo na določenih zemljiščih, a to onemogočajo krajinski park, Natura 2000 in zaščitene živalske vrste. Na Škofljici je sicer delno že pripravljen teren, na direkciji za infrastrukturo so namreč odkupili in porušili nekaj bližnjih hiš za podvoz, ki bi potekal pod železniško progo.
Koordinator 3.a razvojne osi Samo Pogorelc je pojasnil, da je ministrstvo za infrastrukturo tisto, ki mora zadevo vzeti kot prioriteto ali pa jo ignorirati.
Sedaj se namreč po besedah Pogorelca občani vozijo vsaj eno uro in 45 minut do dve uri v eno smer. Če bi uspeli narediti traso, bi cesta vplivala na 70.000 ljudi. Še lani so na ministrstvu za infrastrukturo zatrjevali, da naj bi bila zgrajena do 2034, a z vsakim dnem postaja bolj jasno, da je ta vlak že odpeljal.
KOMENTARJI (48)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.