Alan Johnson je dejal, da se je seznanil s primerom Garyja McKinnona, obtoženega, da je vdrl v informacijski sistem ameriškega Pentagona, in da njegove prošnje o neizročitvi ne bo uslišal, saj je prepričan, da z izročitvijo 43-letnemu hekerju ne bodo kršene človekove pravice. Pri tem je pojasnil, da sam nima pravice odločati kar tako, ampak lahko razsoja le, ali bodo dotičnemu v državi, ki zahteva njegovo izročitev, kršene človekove pravice.
McKinnon sicer trpi za Aspergerjevim sindromom. Prejšnji mesec je notranji minister obljubil, da bo še enkrat preučil poročila o njegovem zdravstvenem stanju in se odločil, ali ga bodo na podlagi odločitve sodišča izročili ameriškim oblastem. Te mu želijo soditi, grozi pa mu do 60-letna zaporna kazen.
Njegova družina trdi, da se je zdravje McKinnona zaradi groženj z izročitvijo močno poslabšalo, in se boji, kako bodo z njim ravnale ameriške oblasti. McKinnon je sicer priznal, da je vdrl v Pentagonov informacijski sistem, a pri tem trdi, da je iskal dokaze o neznanih letečih predmetih.
McKinnanova mati je napovedala, da bo vložila zahtevo za ponovno sojenje, a pri tem opozarja, da bo v primeru, da bo njena zahteva zavrnjena, njen sin lahko izročen še pred božičem.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.