Ustanovitelj je pojasnil, da so hekerji uporabili različne tehnike, kot so ribarjenje in virusi. "Hekerji so bili potrpežljivi, čakali so in v najprimernejšem trenutku izvedli dobro organizirano akcijo prek več navidezno nepovezanih računov," je dejal Čangpeng. Krajo so izvedli v eni transakciji, ki je bila strukturirana tako, da je prestala varnostni pregled.
V uradni izjavi je podjetje zapisalo, da so v napadu hekerji pridobili veliko število vmesnikov API, dvofaktorsko kodo za preverjanje pristnosti in morebitne druge informacije. Dodali so še, da obstaja možnost še neodkritih prizadetih računov.
Binance se je javno opravičil, ker mu ni uspelo predhodno zaznati in preprečiti napada. "Ko se je kraja zgodila, so se v trenutku sprožili številni alarmi, zaradi česar smo lahko takoj preprečili vse nadaljnje dvige," so dejali.
V napadu so bile po dozdajšnjih informacijah ustanovitelja ogrožene le Binanceove vroče denarnice, ki so sestavljene iz dveh odstotkov borznih zalog bitcoinov. To so denarnice za kriptovalute, ki so priključene na internet oz. so na spletu. Zaradi poteka preiskave so pri borzi začasno onemogočili vse depozite in dvige.
Hekerji so lani po vsem svetu ukradli za 850 milijonov evrov kriptovalut. To je trikrat več kot leta 2017. Največja kraja pa se je zgodila leta 2014. Takrat so hekerji ukradli več kot 420 milijonov evrov vrednih kriptovalut pri podjetju Mt Gox.
KOMENTARJI (72)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.