V minulih dneh so nekateri govorili, da ne bi smeli izpustiti priložnosti za obnovo dialoga, je v govoru pred študenti univerze v Šahid Behešti v Teheranu dejal Hamenei. Njegova izjava se nanaša predvsem na pismo, ki ga je minulo sredo podpisalo in objavilo 153 iranskih poslancev reformistov. V njem so se zavzeli za normalizacijo diplomatskih odnosov s tujino, pa tudi za reforme, na podlagi katerih bi se Iran lahko soočil z zunanjimi grožnjami, predvsem z ameriškimi. Podpisniki pisma so podprli aktivno diplomacijo v svetu, s pomočjo katere naj bi prišlo do normalizacije mednarodnih odnosov. Poslanci so tudi opozorili iranske oblasti, da bi Iran lahko doživel podobno usodo kot sosednji Irak.
Iranski predsednik Mohamed Hatami pa se je danes, drugi dan tridnevnega obiska v Libanonu, srečal z vodjo skrajnega libanonskega gibanja Hezbolah, šejkom Hasanom Nasralahom. Po pogovorih je Nasralah dejal, da ameriške grožnje Iranu, Siriji in protiizraelskemu uporu niso nič novega. Glavno je, da se ne uklonemo in ne odrečemo svojim pravicam, je dodal.
Sporočil je tudi, da se je Hatamiju in iranskemu ljudstvu zahvalil za podporo, ki sta jo nudila Libanonu pri uporu proti izraelskemu okupatorju. Hezbolah je bil ustanovljen leta 1982 s pomočjo iranskih Pasdaranov, varuhov revolucije. Izraelske sile so maja 2000 končale okupacijo južnega Libanona.