
Prizivno sodišče se je tako odločilo po prošnji za izpustitev Gusinskega. Njegovi odvetniki trdijo, da je nalog za aretacijo Gusinskega ničen zaradi političnih pritiskov, ki jih izvaja Moskva na Atene. "Nalog za aretacijo ni bil zakonit, saj je o zadevi že odločilo sodišče v Španiji pred dvema letoma. Špansko sodstvo je tedaj odločilo, da ga ne bo izročilo, in s tem ovrglo vse obtožbe proti njemu," je povedal odvetnik Aleksandros Likurezos.
Povedal je še, da pripravljajo dokumente, tako da bi bil Gusinski čimprej izpuščen iz pripora. V začetku prihodnjega tedna naj bi se sestal nov prizivni svet, ki bo odločil, ali bodo Gusinskega izročili Rusiji ali ne. Grška vlada sicer še ni prejela uradne zahteve Rusija za izročitev Gusinskega. Rusko tožilstvo je sporočilo, da pripravlja zahtevo za njegovo izročitev.
Potem ko si je zgradil imperij s pomočjo raznoraznih finančnih pogodb, je Gusinski s svojo televizijo NTV leta 1996 pomagal ruskemu predsedniku Borisu Jelcinu pri ponovni izvolitvi na položaj, vendar pa se televizija kasneje ni postavila na stran njegovega naslednika Putina. Gusinski trdi, da so obtožbe proti njemu politično motivirane zaradi kritičnega poročanja NTV o Putinu in vojni v Čečeniji.