Okoli 20 tisoč protestnikov, nezadovoljnih s socialnimi razmerami, vladno korupcijo, neizplačevanjem dohodkov in tudi večdnevnimi izklopi elektrike, se je izpred notranjega ministrstva preselilo pred zastraženo stavbo v gruzijski prestolnici Tbilisi, v kateri se nahaja pisarna predsednika Edvarda Ševardnadzeja.
Pred notranjim ministrstvom so sicer oblasti razporedile najmanj pet oklepnih vozil ter več vojaških tovornjakov in avtobusov z vojaki. Stavba notranjega ministrstva se nahaja kaka dva kilometra stran od gruzijskega parlamenta, prizorišča protivladnih demonstracij zadnjih dveh tednov. Uradniki notranjega ministrstva so sporočili, da sile ne bodo uporabili, vkolikor protestniki ne bodo nastopali pred vladnimi stavbami.

"Ni druge možnosti kot odstop Ševardnadzeja. Borimo se za to, da bi imeli prihodnost," je dejal opozicijski voditelj Mihail Sakašvili in zatrdil, da se ne bodo uklonili nobenim pritiskom. K demonstracijam je obenem pozval celo državo. 75-letni Ševardnadze, ki Gruzijo vodi od leta 1992, pa ljudstvo poziva k miru, da se ne bi razmere v državi še poslabšale. Večkrat je tudi že zatrdil, da ne namerava odstopiti do predsedniških volitev leta 2005.
Demonstracije v Gruziji sicer potekajo že ves teden. Gruzijska opozicija zahteva odstop predsednika in razglasitev parlamentarnih volitev, ki so bile 2. novembra, za neveljavne. Dokončni rezultati volitev še zdaj niso znani, ker je volilna komisija zaradi nepravilnosti razveljavila volilne rezultate v nekaj okrajih in jih bodo ponovili 16. novembra. Po za zdaj zbranih volilnih rezultatih - gre za približno 90 odstotkov preštetih glasov - naj bi največ glasov zbrala vladajoča Ševardnadzejeva stranka Za novo Gruzijo, ki so ji volivci namenili 21,1 odstotka glasov. Sledi ji Stranka za oživitev z 19,6 odstotka glasov, tretje pa je Nacionalno gibanje z 18,2 odstotka.