Iz Grčije še naprej poročajo o kaosu. Stavka avtoprevoznikov je namreč ohromila državo. Čeprav jih je vlada pozvala, naj se takoj vrnejo na delovna mesta, sicer jih bodo kazensko ovadili in strpali v zapor, se tovornjakarji ne dajo, poročajo tuji mediji.
Grška vlada je zato morala nekaj storiti, saj v državi že primanjkuje goriva, ponekod pa imajo celo težave s hrano. Odločili so se, da bodo mobilizirali vojsko, ki bi z vozili in ladjami razvozila gorivo in hrano. Sprva bi poskrbeli za kritične dele države, ki so zaradi stavke že močno prizadeti, poroča britanska spletna stran BBC.
Vlada je na kriznem sestanku razpravljala tudi o načrtu, kako zagotoviti pristojnim službam gorivo za normalno delo. Odločili so se, da bodo nadaljevali z dosedanjo prakso, ki se je pokazala za učinkovito. Oborožene varnostne enote namreč poskrbijo, da kritični sektor dobi dovolj goriva. Gre za policijo, zdravstvo, letališča, gasilce, bolnišnice, elektrodistributerje in podobno. Oblasti so v sporočilu za javnost tudi zapisale, da bodo poskrbeli za prebivalce na otokih.
Stavka se nadaljujeje
Avtoprevozniki tudi danes nadaljujejo s stavko. Včeraj so se v Solunu spopadli s policisti, saj je iz tamkajšnje naftne rafinerije želela odpeljati polna cisterna goriva. Policisti so delavce tepli s pendreki, pri tem pa so ranili dva protestnika.
Stavka poteka že od ponedeljka, kako dolgo pa bodo še vztrajali, ni znano. Avtoprevozniki pravijo, da do konca. Protestirajo namreč proti napovedanim reformam o odprtju njihovega sektorja konkurenci iz EU. Tovornjakarji so se odločili, da se pritožijo pri najvišjem upravnem sodišču v Grčiji. Prepričani so, da ukrepi vlade kršijo pravice delavcev, zato bi jih morala vlada preklicati. Če sodišče ne bo odločilo v njihov prid, se bodo v skrajni sili obrnili tudi na sodišče EU.
KOMENTARJI (36)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.