Podpis ameriško-ruskega sporazuma o zmanjšanju zalog strateškega orožja je sicer v svetu naletel na različne odzive. Evropska unija je sporazum pozdravila in ga označila kot pozitiven prispevek na področju razoroževanja. "Evropska unija v tem sporazumu vidi napredek in pozitiven prispevek k prizadevanjem mednarodne skupnosti na področju razoroževanja in neširjenja jedrskega orožja," je v sporočilu za javnost zapisalo špansko predsedstvo EU.
Nemški zunanji minister Joschka Fischer je podpis sporazuma označil kot korak na poti k popolnemu uničenju zalog jedrskega orožja. Menil je še, da je sporazum še posebej pomemben v kontekstu nevarnosti stopnjevanja jedrskega spora.
Sporazum pozdravili tudi v Pekingu in Moskvi
Izboljšanje ameriško-ruskih odnosov je pozdravila tudi Kitajska, ki pa ob tem ni neposredno omenila sporazuma o zmanjšanju zalog strateškega orožja. Po mnenju Kitajske bo okrepitev sodelovanja med Rusijo in ZDA pomembno prispevala k miru, stabilnosti in varnosti v svetu, saj gre za dve jedrski velesili in stalni članici Varnostnega sveta ZN.
Podpis sporazuma so pozdravili tudi predstavniki prokremeljskih sredinskih frakcij, ki tvorijo večino v spodnjem domu ruskega parlamenta. Ruski komunisti, ki so pred podpisom sporazuma obtoževali Kremelj, da pripravlja izdajo nacionalnih interesov, pa podpisa sporazuma niso komentirali.