Po grozljivem posilstvu 23-letne študentke, za življenje katere se zdravniki še vedno borijo, protestniki v Indiji že pet dni vztrajajo na ulicah in zahtevajo spremembe pri obravnavi posilstev in drugega nasilja nad ženskami.
23-letnico je v nedeljo na avtobusu v New Delhiju posilila skupina mladeničev. Posiljevali so jo 45 minut, nato pa njo in njenega fanta brutalno pretepli s kovinskimi palicami in ju vrgli z avtobusa. Protestniki na indijskih ulicah opozarjajo na probleme, ki jih imajo ženske, ki se znajdejo v središču zločina. Pogosto nanje ne gledajo kot na žrtve, pač pa "so si same krive, ker so izzivale".
Tako neki indijski časopis objavlja zgodbo prav tako 23-letne študentke. Potem ko je bila posiljena in pretepena, je morala prestati še grob pregled v bolnišnici in sodni proces, kjer je morala večkrat odgovarjati na vprašanja o (pre)ozkih kavbojkah in ’izzivalnih’ spodnjicah. Doživela pa je še eno ponižanje – čeprav indijski zakon zapoveduje, da mora biti žrtev na sodišču skrita za predelno steno, pa 23-letnica ni bila skrita. Njena družina je bila deležna številnih groženj neznancev vsakokrat, ko je posiljena ženska prišla na sodišče. In na koncu je sledil velik šok – tri leta po posilstvu je bil njen domnevni napadalec oproščen vseh obtožb. "Posilstvo je zločin kot noben drug. Celo življenje moraš živeti s svojim telesom, s spominom, kaj se ti je zgodilo, in se zavedati svoje nemoči," je ob tem zapisala 23-letnica.
Uradne številke kažejo, da se je število posilstev v Indiji od leta 1990 do 2008 podvojilo, res pa je, da je del tega mogoče pripisati tudi boljšemu obveščanju. Statistika o zločinih za lansko leto pa kaže, da je bilo od 228.650 nasilnih zločinov kar 256.329 storjenih nad ženskami.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.