Ariel Šaron velja za nepopustljivega politika. Tako v notranji politiki, kot pri odnosih s Palestinci.
Medtem ko Šaron zaradi bolezni ne more opravljati dela, je vsa njegova pooblastila prevzel njegov namestnik Ehud Olmert.
Izraelski policist varuje vhod v bolnišnico, kjer se zdravi Šaron.
Ariel Šaron uživa podporo desničasko orientiranih in ortodoksnih judov.
Žalost enih je lahko veselje drugih. Palestinci praznujejo bolezen izraelskega premierja. Deček na sliki drži napis: 'Šaron, pojdi v pekel'.
Palestinski deček deli cvetje in sladkarije policistom v znak veselja nad Šaronovo boleznijo. Napis pravi: 'Šaron, morilec palestinskih otrok'.
Nekdanjega palestinskega predsednika Arafata Šaron ni maral, kmalu po izvolitvi Arafatovega naslednika, Mahmuda Abasa, pa ga je izraelski predsednik junija letos povabil na pogovore o nadaljevanju mirovnega procesa.
Ariel Šaron se je zameril tudi mnogim Judom, ki so morali zapustiti domove v okupiranih Gazi in Zahodnem bregu. Izseljevanje je povzročilo burne proteste judovskih naseljencev, ki pa jih je izraelska vojska zatrla. Na sliki: Judovski deček opazuje izraelske vojake, ki so prebili barikado naseljencev v Gazi.
Šaronova nepopustljivost morda izhaja iz njegove vojaške preteklosti. Je general izraelske vojske in je vodil operacije ob izraelski okupaciji Sinajskega polotoka leta 1973. Na sliki spremlja takratno izraelsko premierko Goldo Meir, ki je bila prav tako znana po svoji nepopustljivosti do Palestincev, ob obisku na Sinaju po koncu vojaških operacij.
Mladi Ariel Šaron je leta 1948 služil izraelskim oboroženim silam.
Ariel Šaron z obvezano glavo. Poškodoval se je leta 1973.