
Arafatovo truplo so iz Francije z letalom najprej prepeljali v Egipt, kjer je v vojaškem kompleksu Galav v severnem delu Kaira potekala dveurna pogrebna slovesnost.

Krsto s truplom 75 letnega palestinskega voditelja so s konjsko vprego po močno zastraženi ulici prepeljali do letališča. Na letališču Al Maza so se še zadnjič in z najvišjimi državniškimi častmi poslovili od Arafata, katerega truplo so naložili na letalo za Ramalo.
Pogrebne slovesnosti v Kairu se je udeležilo več kot 100 predstavnikov tujih držav. Slovenijo je zastopal zunanji minister Ivo Vajgl.

Egiptovski vojaki so slovo od Arafata v Kairu spremljali v svečani opremi.

Pogrebne slovesnosti v vojaškem kompleksu Gala so se udeležili le muslimanski politiki in svojci palestinskega voditelja, med katerimi sta bila tudi Arafatova žena Suha in palestinski zunanji minister Nabil Šat.

Medtem ko je v Kairu potekala državniška slovesnost, pa je na Zahodnem bregu naraščala napetost. Zbralo se je na tisoče Palestincev, ki so se želeli udeležiti zadnje Arafatove poti.

Truplo so iz letališča v kraju al Ariš na severu Sinajskega polotoka z egiptovskim vojaškim helikopterjem pripeljali v Ramalo.

Ob pristanku helikopterja je nastal pravi kaos. Več tisoč glava množica je želela biti čimbliže krsti. Nastale situacije niso umirili niti opozorilni streli vojske.

Šele kakšne pol ure po pristanku helikopterja je vojakom uspelo krsto preložiti na streho avtomobila, ki jo je odpeljal do že izkopanega groba.

Avtomobil s krsto se je premikal po polžje, saj so se proti krsti rinile trume Palestincev, ki nikoli ne bodo pozabili svoje vodje. Zaradi nastalih razmer so pogrebno slovesnost močno skrajšali.

Palestinskega voditelja so pokopali v ograjenem prostoru v njegovi rezidenci. Arafat je Palestincem pomenil popolnega vodjo, saj se je boril za njihovo samostojno državo. Spomin nanj bo še dolgo ostal živ.