Barack Obama je tudi uradno sprejel kandidaturo za ameriškega predsednika in tako navdušil zbrano množico, ki je v živo spremljala njegov govor ob zaključku nacionalne konvencije demokratske stranke v Denverju.
Obama je predstavil svoj načrt, kako peljati državo v obdobje sprememb, pri tem pa obljubil, da bo popravil ekonomske neuspehe zadnjih osmih let in ponovno vzpostavil dober ugled ZDA v svetu.
Hkrati ni pozabil neposredno povezati republikanskega predsedniškega kandidata Johna McCaina s trenutnim ameriškim predsednikom Georgem Bushem in poudariti, da je ravno republikanska politika tista, ki je ZDA pripeljala v trenutni ekonomski položaj in pokvarila njeno globalno podobo.
"Tukaj smo, ker imamo preveč radi to državo, da bi dopustili, da bi bila naslednja štiri leta enaka preteklim osmim,“ je Obama dejal petinsedemdesettisočglavi množici in milijonom ljudi, ki so dogajanje spremljali pred televizijskimi zasloni .
Nadaljeval je s kritiko McCainovih nazorov in dejal, da bo na volitvah šlo za izbiro med napredkom in propadom. Dejal je, da njegov nasprotnik ne ve, kaj se dogaja v življenju običajnih državljanov. Vprašal se je tudi, kaj pomeni dejstvo, da McCain misli, da je Bush v 90 odstotkih sprejemal pravilne odločitve.
Demokratska konvencija se je končala tudi z veliko simboliko, saj je Obama s svojim govorom nastopil na 45. obletnico znamenitega govora Martina Luthra Kinga o človekovih pravicah.
McCain se brani
Čeprav je McCain le nekaj ur pred Obaminim govorom objavil prvi plačani oglas, v katerem nasprotnik hvali svojega nasprotnika in čestital Obami za dobro opravljeno delo na konvenciji, so se njegovi ljudje hitro odzvali na Obamine trditve. Dejali so, da so bili Američani priča zavajajočemu govoru. "Dejstvo ostaja, Obama še ni pripravljen, da postane predsednik,“ je dejal McCainov predstavnik Tucker Bounds.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.