Kaos v Pakistanu se nadaljuje. Potem ko so tamkajšnje oblasti sporočile, da je v posledicah monsunskega deževja in poplavah umrlo vsaj 1600 ljudi, okrog 14 milijonov pa je bilo tako ali drugače prizadetih, so vremenoslovci napovedali nove padavine. Sezona monsunov je namreč šele na polovici, zato napovedano deževje ni nič presenetljivega. Oblasti so zato razglasile najvišjo stopnjo pripravljenosti.
Obupani ljudje so tako množično obkrožali helikopterje, se skušali zriniti vanje in se jih celo oprijemali z zunanje strani. Oblasti so v nekaterih provincah prebivalcem naročile, naj zapustijo domove, vojska pa je začela s programom evakuacije. Še posebej po tem, ko je pod močjo vode popustil jez v neki vasi v provinci Sind. Doslej naj bi evakuirali že okrog pol milijona ljudi, ki so se umaknili na višje ležeča območja. Tja jim helikopterji dostavljajo vreče riža. Vendar pa je skrb vzbujajoče tudi dejstvo, da je deževje zadalo hud udarec pakistanski ekonomiji, ki temelji prav na poljedelstvu.
Veliko kritik je medtem požel predsednik Asif Ali Zardari, ki je prav med uničujočimi poplavami odpotoval na obisk v Pariz in London. Nekateri to potezo označujejo kot največjo napako v vsej njegovi politični karieri. Zardari na kritike odgovarja, da se je predsednik vlade povsem sposoben sam spopadati s krizo. A to očitno ni povsem res. Ljudje so namreč v šotorih, premočeni, lačni in žejni. Vojska v vsakem primeru ne bo prevzela nadzora nad situacijo, zagotavljajo poznavalci. Preveč naj bi imeli namreč dela s talibanksimi uporniki.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.