V Daki, prestolnici Bangladeša, so se povzdignili delavci tekstilne industrije, poroča britanska spletna stran BBC. Množica je zahtevala višje plače, do njih pa so želeli priti tudi s pomočjo pesti.


Sicer so oblasti včeraj napovedale zvišanje minimalne plače s 1.662 na 3.000 takov (približno 43 ameriških dolarjev oz. približno 33 evrov). Sindikalni zastopniki pa so zahtevali vsaj 5.000 takov. Ker jih oblasti niso uslišale, so se odpravili na ulice. Policija je sporočila, da so protestniki zavzeli ceste, zažigajo avtomobile, vdirajo v stavbe in tam podtikajo požare.
Gre za množico delavcev, zaposlenih v tekstilni industriji. Šivajo obleke za priznane blagovne znamke, kot so JCPenney, Wal-Mart, H&M, Marks & Spencer, Zara in Carrefour.
Tovarn so se lotili kar s kamenjem, vdrli pa so tudi v nekatere trgovine in odnesli, kar se je pač dalo. Oblasti so zato na teren poslale še dodatne enote policistov, saj so razmere ušle izpod nadzora.
V Bangladešu dela v tekstilni industriji več kot tri milijone ljudi, večinoma gre za ženske, ki so za svoje delo mizerno plačane. Lastniki pa nasprotno opozarjajo, da bi povišanje plač pomenilo grožnjo za razvoj industrije. Spoznajte žalostne zgodbe tekstilnih delavcev, ki so večinoma še skoraj otroci, saj so po tridesetem letu za to delo že večinoma prestari.

KOMENTARJI (96)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.