Raketoplan, ki tehta 100 ton, je še nekajkrat zaokrožil visoko nad pristajalno stezo, dokler hitrost vesoljskega plovila ni padla na vrednost, ki je pilotu Marcu Kellyju omogočila varen pristanek. Plovilo se je po šestnajstih dneh zopet dotaknilo Zemlje ob 2.35 po lokalnem času (8.35 po našem).
V bližini pristajalne steze so tehniki Nase do vzletišča pripeljali raketoplan Atlantis, ki bo kot zadnji Nasin raketoplan v vesolje poletel 8. julija. ''Še veliko časa bo minilo, preden bo na stezo zopet zapeljalo kaj tako lepega,'' je dejal astronavt Atlantisa Rex Walheim, ki je skupaj s tremi kolegi opazoval prevoz Atlantisa do vzletišča. ''Letalo ob strani rakete. Preprosto osupljivo,'' je dodal.
Ko bo julija v pokoj odšel še Atlantis, bodo potrebna najmanj štiri leta, preden bodo Nasini astronavti zopet v vesolje leteli iz Združenih držav. Dokler ne bodo nared nova plovila, bo astronavte na mednarodno vesoljsko postajo vozila Rusija, ki za tovrsten prevoz računa 50 milijonov dolarjev na osebo.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.