Po razsodbi v primeru nekdanjega egiptovskega predsednika Hosnija Mubaraka se je veselje v egiptovski prestolnici kmalu sprevrglo v jezo. Mubarak bo namreč moral do konca življenja ostati za zapahi, mnogi pa bi raje videli, da bi ga sodišče obsodilo na smrtno kazen. Enako kazen kot Mubarak je dobil tudi nekdanji egiptovski notranji minister Habib al Adli, medtem ko je Mubarakova sinova in šest visokih varnostnih uslužbencev sodišče oprostilo.
Številnim se je takšna "kompromisna" razsodba zdela preveč blaga in tako je razsodba, ki bi morala povezati Egipt, v resnici odprla stare rane. Razočaranje nad razsodbo so prebivalci nesli na ulice številnih mest. V nočnem divjanju je nekaj protestnikov vdrlo v sedež kampanje kandidata za predsednika Ahmeda Šafika. Ta je bil namreč zadnji Mubarakov premier.
Največja množica ljudi se je zbrala na trgu Tahrir, v jedru razočaranja zaradi razsodbe pa je bila jeza, saj so številni nezadovoljni s trenutno politično situacijo v državi. Tako so na Tahrirju vzklikali, da je treba zrušiti vojaško oblast.
Tahrir je tudi danes zasedlo več sto demonstrantov. Medtem je egiptovska državna televizija danes poročala, da je generalni tožilec že vložil pritožbo zaradi dosojenih kazni. Več podrobnosti televizija ni sporočila. Pritožbo je sicer že včeraj povedal tudi Mubarakov odvetnik Jaser Bar, ki je prepričan, da bo s pritožbo uspel.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.