Po železniški progi bodo dostavljali hrano in vodo najprej v drugo največje iraško mesto Basra, kasneje pa tudi v prestolnico Bagdad. Zaradi nemirov in neurejene infrastrukture so se doslej pošiljke z mednarodno pomočjo kopičile v Um Kasrju, proti severu pa je hrano, vodo in zdravila dnevno peljalo le nekaj močno zastraženih tovornjakov.
Iran je v državo poslal že 500 ton hrane in zdravil, iz Jordanije je krenilo petdeset tovornjakov s hrano za prebivalce iraške prestolnice, pomoč prihaja tudi iz Kuvajta in Turčije.
Prijet iraški finančni minister

Iraška policija je v Iraku prijela namestnika premiera in finančnega ministra strmoglavljenega režima Sadama Huseina, Hikmata Ibrahima al Azavija, ki ga je nato predala ameriškim silam.
70-letni Al Azavi je peti visoki iraški predstavnik z ameriškega seznama najbolj iskanih predstavnikov režima Sadama Huseina, ki so jih doslej prijeli. Na seznamu je sicer 55 oseb.
V Washingtonu upajo, da jim bo nekdanji finančni minister razkril podatke o sredstvih, ki naj bi jih iraški voditelj in njegovi sodelavci hranili v tujini. Busheva administracija ocenjuje, da si je Husein v 24-ih letih vodenja države nakopičil več kot dvajset milijard dolarjev.
Arabske države za umik zasedbenih sil
V sklepni izjavi regionalne konference v Rijadu so vodje diplomacij šestih držav sosed Iraka (Savdske Arabije, Turčije, Irana, Sirije, Jordanije in Kuvajta) ter Bahrajna, ki trenutno predseduje Arabski ligi, in Egipta, poudarili "dolžnost okupacijskih sil, da se v skladu s 4. Ženevsko konvencijo umaknejo iz Iraka in Iračanom omogočijo uresničitev pravice do samoodločanja."
Sklepna izjava, ki jo je prebral savdski zunanji minister Savd Al Fajsal, poudarja, da bi morali Iračani sami upravljati s svojo državo, izraža pa tudi željo po oblikovanju reprezentativne vlade v Iraku. Zunanji ministri so še zatrdili, da njihove države "ne bodo dovolile nobenega vmešavanja v notranje zadeve Iraka", poudarili pa tudi nujnost takojšnje vzpostavitve iraške vlade, ki bo delovala v skladu z ustavo, o kateri bo obstajalo soglasje.

Zunanji ministri so tudi poudarili osrednjo vlogo ZN v povojnem Iraku in zavrnili ameriške grožnje na račun Sirije. Pozdravili so tudi poziv Sirije za Bližnji vzhod brez orožja za množično uničevanje.
Medtem pa je v Kairu v petek več sto ljudi protestiralo proti "ameriški okupaciji" Iraka in ameriškim grožnjam Siriji. Protestniki so se zbrali pred mošejo al Azhar v središču Kaira po petkovi molitvi in skandirali gesla, v katerih so obsodili navzočnost ameriških sil v Iraku in zahtevali, da Iračani sami vladajo svoji državi.
Jordanski cariniki zaplenili 42 muzejskih slik
Jordanski cariniki so na iraško-jordanskem mejnem prehodu Al Karameh zaplenili 42 slik, ki so bile ukradene iz iraškega narodnega muzeja. Ukradene slike so poslali v jordansko prestolnico Aman, kjer bodo določili njihov izvor in naravo. Organizacija Združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo (UNESCO) je pozvala tako Interpol kot vse države, ki mejijo na Irak, naj bodo še posebej pozorne na vse predmete, ki prihajajo iz Iraka in ki bi lahko bili ukradeni iz tamkajšnjih muzejev. Generalni direktor UNESCO Koičiro Macura je pozval predvsem k zaščiti iraških knjižnic in arhivov, ki jih je opisal kot "najbolj občutljiva mesta bogate iraške dediščine".