Pravna fakulteta Univerze v Mariboru predstavlja integralni del izobraževanja pravnikov v Republiki Sloveniji in sooblikuje ne zgolj visokošolski prostor, ampak tudi tiste vidike slovenske družbe, kjer pravo nastopa kot kulturni fenomen, pravniki pa kot njegovi poslanci. Izvaja akreditirane študijske programe »Pravo« na vseh treh stopnjah – univerzitetni (UN), magistrski (MAG) in doktorski (DR).
Na fakulteti predavajo priznani pravni strokovnjaki, odlikuje jo pozornost na celostni razvoj študenta, topla domačnost in razvejano mednarodno sodelovanje. Fakulteta ima na raziskovalca s področja prava najvišjo oceno znanstvenega dela, največ citatov in največ projektnih sredstev.
Univerzitetni študijski program Pravo je dodiplomski študijski program, ki daje najosnovnejša temeljna pravna znanja, s katerimi bodo študenti, ki bodo pridobili naziv diplomirani pravnik (UN), pridobili tista znanja, ki so potrebna za opravljanje enostavnih pravniških opravil in ki bodo služila za nadaljevanje študija na drugi stopnji pravnih oz. interdisciplinarnih študijev, povezanih s pravom.
Študenti zaključijo študij brez priprave in zagovora zaključnega dela, ko uspešno opravijo vse s študijskim programom predpisane obveznosti. Gre za enovit študij z naborom predmetov, ki diplomantom omogočajo uporabo temeljnih pravnih znanj, ki jim omogočajo zaposlitev v gospodarstvu in upravi.
Študenti, ki zaključijo I. stopnjo študija, lahko opravljajo tudi nekatere pomožne posle v pravosodju (npr. različni sodni referenti oz. sodniški pomočniki). Z vpisom na II. stopnjo študija nadgradijo pravniška znanja s poglabljanjem obstoječih, na prvi stopnji pridobljenih znanj. S tem pridobijo potrebna znanja za pristop k opravljanju pravniškega državnega izpita, ki je osnova za vsa klasična in temeljna delovna mesta pravnikov, predvsem na celotnem področju pravosodja in samostojnih pravniških poklicev.
Magistrski študijski program Pravo ponuja nadgradnjo znanj z naborom izbirnih predmetov iz kazenskega, civilnega, upravnega, gospodarskega in mednarodnega prava. Študentom so omogočene določene usmeritve, povezanost s prakso in mednarodno povezovanje. Cilj fakultete so razgledani pravniki s pravnim znanjem, kompetencami in veščinami, ki jih bodo uporabili pri osnovanju poklicnih poti v pravosodju kot odvetniki, tožilci, notarji, svetovalci, strokovni sodelavci, kot pravniki v gospodarskih družbah, javni upravi in tudi pri oblikovanju novih podjetij z lastnimi zamislimi.
Doktorski študijski program Pravo sledi razvoju družbe in tehnologij in omogoča največjo stopnjo kreativnosti pri nastajanju prava, njegovi razlagi in uporabi. Temeljna značilnost je usmerjenost v poglobljeno pridobivanje metodoloških in teoretičnih spoznanj, ob hkratnem razvijanju modelov za prenos osvojenih znanj v prakso in razvoj znanstveno raziskovalnega kadra, ki bo z uporabo sodobnih raziskovalnih metod preučeval probleme prava v družbi. Študenti lahko glede na lastne interese in postavljanje karierne usmeritve aktivno oblikujejo lastno izobraževalno pot. Ob podpori mentorjev postopno gradijo potreben nabor znanj in raziskovalnih izkušenj za samostojno obvladovanje visoko zahtevnih praktičnih problemov s svojega raziskovalnega področja.
Na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru spodbujajo znanja tujih jezikov in omogočajo brezplačne tečaje tujih jezikov. Spodbujajo kakovostno znanstvenoraziskovalno delo študentov. Organizirajo že tradicionalne konference, posvete in delavnice, veliko gostujočih predavanj, okrogle mize in pravne večere.
Prednost fakultete je odlična študijska infrastruktura in širok spekter obštudijskih dejavnosti. Nahaja se v zelo lepem delu mesta Maribor, blizu mestnega parka in študentskih domov.
Študij v tujini (ERASMUS+)
Del študijskih obveznosti lahko študenti opravijo na partnerski instituciji v tujini, opravljene obveznosti se jim priznajo na matični fakulteti. Pravna fakulteta Univerze v Mariboru nudi podporo študentom pri odločitvi za študij v tujini. Fakulteta podpira cilje EU po odprtosti študijskega prostora, mobilnosti državljanov EU na splošno, kot tudi svobode gibanja zaposlenih. Možnosti, ki jih EU in nekatere druge organizacije ponujajo študentom, so še posebej pomembne za študente prava, saj se preko izmenjave in opravljanja dela študijskih obveznosti v tujini soočajo z drugimi pravnimi redi, kar je glede na majhnost naše države in prepredenost tako javne sfere, še posebej pa zasebnega sektorja, postalo del vsakdanjega dela velikega deleža diplomantov Pravne fakultete. Poleg tega študentske izmenjave prinašajo številne druge koristi za izgrajevanje osebnosti, ki bomo diplomantom prav tako koristile pri opravljanju pravniškega poklica.
Naročnik oglasa je Pravna fakulteta Univerze v Mariboru