Vodja kibernetske varnosti Facebooka Nathaniel Gleicher je sporočil, da je šlo za koordinirane "neavtentične" dejavnosti, podobne tistim, ki so jim bili priča pred ameriškimi predsedniškimi volitvami leta 2016.
Za zdaj še niso ugotovili, kdo stoji za lažnivimi objavami, ker so storilci bolje poskrbeli za skrivanje lastne identitete, kot leta 2016 Ruska agencija za raziskave interneta, proti kateri je posebni tožilec za preiskavo ruskega vpletanja v volitve Robert Mueller že vložil obtožnico.
Kljub temu pa je Gleicher dejal, da so ugotovili vzorec objav, ki sledi tistemu omenjene ruske agencije, med drugim s stranjo na Facebooku, ki je pozivala k protestu proti neonacistom. Spletnim prevarantom je uspelo s svojimi objavami od marca 2017 do maja 2018 speljati na tanek led 290.000 sledilcev.
Gleicher je prepričan, da je uspešnejše skrivanje identitete nepridipravov posledica varnostnih ukrepov, ki so jih uvedli potem, ko so jih izkoriščali za propagando pred volitvami 2016. "Soočamo se z odločnimi sovražniki, ki ne bodo obupali in nenehno spreminjajo taktiko. Gre za oboroževalno tekmo, v kateri se moramo tudi mi nenehno izboljševati," je sporočil.
Izkoriščanje Facebooka za širjenje propagande je podjetju ustvarilo ogromno škodo v javni podobi, kar je prišlo do izraza pred dnevi, ko je Facebook objavil zelo dobre četrtletne poslovne rezultate vlagatelji pa so se osredotočili na napoved o malce počasnejši rasti prihodkov v prihodnje in povzročili najhujši enodnevni padec vrednosti delnic podjetja v zgodovini ZDA.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.