K razmisleku o soglasju zaposlenim, da lahko prodajo delnice te zasebne družbe s sedežem v Kaliforniji, je Facebook spodbudilo veliko zanimanje velikih institucionalnih vlagateljev. To bi pomenilo, da je Facebook v času od prejšnjega meseca, ko je od izbranih investitorjev zbral 1,5 milijarde dolarjev, s čimer se je njegova vrednost oblikovala pri 50 milijardah dolarjev, zvišal oceno svoje vrednosti za 20 odstotkov. Gre le za ocene, saj se s Facebookovimi delnicami ne trguje na borzi.
Cena, po kateri bi zaposleni prodali svoje delnice, bi pomenila, da je Facebook vreden več od družb, kot sta denimo Boeing in Time Warner. Ob tem pa naj bi njegovi prihodki, ki izvirajo predvsem iz oglaševanja, znašali dve milijardi dolarjev letno, medtem ko Boeing ustvari 64,6 milijarde dolarjev prihodkov na leto, Time Warner pa 26,5 milijarde dolarjev.
Facebook je zaposlenim že leta 2009 ob vstopu ruskega podjetja Digital Sky Technologies – ki se je medtem preimenoval v mail.ru – dovolil, da prodajo do 20 odstotkov svojih delnic. Rusi so za delnice odšteli po 14,77 dolarja, kar pomeni, da je tržna cena celotnega podjetja 6,5 milijarde dolarjev. Medtem se je njihova vrednost za desetkrat povečala.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.