Za vstop Bolgarije je glasovalo 522 poslancev, proti 70, 69 se jih je vzdržalo. Vstop Romunije je podprlo 497 poslancev, proti jih je bilo 93, vzdržanih je bilo 71.

EU vstop še lahko odloži
Pred pristankom pa si je parlament, ki ga pripravljenost dvojice na vstop resno skrbi in je državi jasno opozoril, da morata do članstva izpolniti vse dane zaveze, sicer izposloval zagotovilo o svoji nadaljnji tesni vpetosti v proces spremljanja napredka dvojice držav in morebitnega odloga njunega vstopa.
Pristopna pogodba za Bolgarijo in Romunijo namreč predvideva, da se vstop ene ali obeh držav lahko odloži za leto dni, če uresničevanje v pristopnih pogajanjih danih zavez ne bo potekalo po načrtih. Formalno pa parlament po izdaji soglasja v procesu namreč nima več nobene vloge. Varovalka je bila v pristopno pogodbo uvedena prav zaradi strahu pred morebitnim prepočasnim napredkom obeh držav, še posebej pa večje, Romunije.
V Bukarešti in Sofiji zadovoljni
Romunski premier Cain Popescu Tariceanu je po glasovanju v Bukarešti izjavil, da je izpolnitev nalog v zvezi z EU prednostna naloga njegove vlade, sicer pa ocenjuje, da je današnje glasovanje v parlamentu tudi priznanje novi romunski vladi, da je od prihoda na oblast lani decembra dobro delala.
Zadovoljni so tudi v Bolgariji, kjer po besedah predsednika parlamenta Borislava Velikova ne dvomijo, da bo država članica EU postala 1. januarja 2007. Velikov je tudi napovedal, da bo bolgarski parlament pristopno pogodbo ratificiral v nekaj tednih po podpisu ter dal zgled parlamentom članic EU.
Potrebna še podpora članic EU
Z današnjo izdajo soglasja je pot za podpis pristopne pogodbe praktično odprta - svoje soglasje morajo dati le še države članice. Pristopno pogodbo, ki je za obe državi ena sama, morajo zatem za njeno uveljavitev ratificirati vse države članice, vključno s Slovenijo.
Ko se bo to zgodilo, bo EU šele zaključila svojo veliko širitev na Vzhod - tako Bolgarija kot Romunija sta bili namreč k pristopnim pogajanjem povabljeni že leta 1999, skupaj s še štirimi državami, ki so zdaj že članice, in sicer Latvijo, Litvo, Estonijo in Slovaško, vendar sta leta 2001 zaradi prepočasnega napredka izpadli iz prvega kroga širitve povezave na Vzhod.