Poročilo je podpisala islamska skupina Tawhid, ki se izdaja za evropsko teroristično krilo Al Kaide. Objavljeno je bilo na internetu in grozi z napadi na Avstralijo in Italijo, če njihove zahteve ne bodo uresničene. Podobna poročila sta obe državi v tem tednu že prejele, zato oblasti opozarjajo, da je grožnje treba vzeti resno.
Prav tako je skupina zagrozila z napadi na avstralske prebivalce v muslimanskih državah. Z besedami: "Naše roke so dolge in sežejo po celem svetu" ter "sledite vzoru Filipincev in Špancev, kajti takšna pot je edina pravilna in vam zagotavlja varno življenje," opozarja skupina.
Oboroženi moški ugrabili Iračana

Skupina oboroženih moških je v Bagdadu ugrabila direktorja iraškega gradbenega podjetja. Kot so sporočili z iraškega notranjega ministrstva, so poslovneža Rada Adnana, direktorja podjetja Al Mansur, ugrabili, ko je bil na poti od doma v službo. Skrajneži v dveh avtomobilih so Rada Adnana zaustavili, ko se je vozil skozi bagdadsko četrt Zejuna.
Podjetje Al Mansur, ki je v državni lasti, izvaja gradbene projekte za iraška ministrstva. Gradi jezove, mostove in javne zgradbe.

Egipt v Irak ne bo poslal vojaških enot, so sporočili iz Kaira dan potem, ko je bil v Bagdadu ugrabljen egiptovski diplomat.
Egipt ne bo poslal vojakov
Egiptovsko veleposlaništvo v Bagdadu je v petek potrdilo, da je bil ugrabljen njihov diplomat – gre za prvi primer ugrabitve nekega diplomata v Iraku.
Mohameda Mamduja Helmija Kotba naj bi ugrabila skupina, ki se je predstavila kot Alahovi levi. Kot je povedala skupina, je to storila, potem ko se je egiptovska vlada odločila pomagati novi iraški vladi z varnostnimi strokovnjaki. Kako je ugrabiteljem uspelo izpeljati samo ugrabitev, ni povsem jasno, saj imajo diplomati v Iraku povsod s seboj oboroženo spremstvo. Znano je le, da se je ugrabitev zgodila po molitvi pred mošejo.

Zunanji minister Egipta Ahmed Abdul Gheit je po ugrabitvi diplomata poudaril, da Egipt v Irak ne bo pošiljal vojakov. Kairo je namreč v pomoč novi iraški vladi ponudilo opremo in pomoč pri usposabljanju varnostnih sil.
Iraški premier Ijad Alavi je ta teden obiskal Kairo, kjer se je pogovarjal o možnosti, da bi Egipt v Irak napotil tudi nekaj vojaških enot, ki bi prehodni vladi pomagale usposobiti varnostne sile. V Kairu so to možnost odločno zavrnili.
Intenzivna pogajanja z ugrabitelji
Egiptovsko veleposlaništvo v Bagdadu je v stalnem stiku z iraškimi oblastmi, s katerimi skušajo doseči čim prejšnjo izpustitev ugrabljenega diplomata. Iraški premier Alavi je medtem že pozval egiptovske oblasti naj se ne uklonijo zahtevam ugrabiteljev.
Skupina Imetniki črnih praporjev, ki kot talce zadržuje tri Kenijce, tri Indijce in enega Egipčana, pa je v petek kuvajtskemu delodajalcu ugrabljenih za 48 ur podaljšala ultimat za izpolnitev njenih zahtev. Skupina je od družbe Kuwait and Gulf Link v zameno za izpustitev talcev sprva zahtevala umik iz Iraka, sedaj pa zahteva izplačilo odškodnine svojcem žrtev, ki so bili ubiti v spopadih v Faludži, ter osvoboditev Iračanov iz ameriških in kuvajtskih zaporov.
Rusija bo pomagala, a ne z vojaki
Rusija je zavrnila poziv začasne iraške vlade k napotitvi ruskih vojakov v Irak. "Načrtov takšne vrste nimamo," je povedal ruski zunanji minister Sergej Lavrov po srečanju z iraškim kolegom Hošjarjem Zebarijem v Moskvi. Slednji je namreč ob prihodu na dvodnevni obisk v Rusijo zaprosil za napotitev ruskih vojakov v njegovo državo.
Je pa Rusija po besedah Lavrova pripravljena pomagati Iraku na drugih področjih. Pri tem je navedel možnost gospodarske podpore ali celo pomoči pri odplačevanju iraškega dolga.