Požari so na Portugalskem uničili številne domove, cestne povezave, otežili dovod električne energije in onemogočali telefonske povezave. Portugalski vladi bodo finančno pomagale EU in ZDA, zveza Nato pa je obljubila logistično pomoč.

Gasilcem pa tudi na španskem otoku Mallorci ni uspelo omejiti požarov, zato so morali evakuirati več kot 150 ljudi. Španska policija je včeraj prijela dve osebi, ki ju sumijo, da sta podtikali požare. Na jugu Španije je huda vročina zahtevala še eno smrtno žrtev, že devetnajsto od začetka avgusta v državi.
Kritično tudi v Italiji
Italijanski gasilci se s požari spopadjo predvsem v okolici Firenc in Neaplja. V okolici Firenc je ogenj zajel že približno sto hektarjev pinijevega gozda in travnikov, pri gašenju pa so si pomagali tudi z letali. Medtem naj bi bili številni požari, ki so divjali ob obali Ligurskega morja, danes že pod nadzorom. Vsi požari so bili posledica malomarnosti ali namernih požigov. V Italiji se sicer še naprej nadaljuje huda vročina s temperaturami okoli 35 stopinj Celzija.
Medtem ko so v Avstriji in Nemčiji zabeležili rekordne temperature, ki presegajo 40 stopinj Celzija, so v večini nizozemskih provinc zaradi dolgotrajne vročine razglasili prepoved kopanja v jezerih in ribnikih. Zaradi visokih temperatur so se namreč v stoječih vodah močno razmnožile strupene alge, ki pri kopalcih povzročajo slabost in bruhanje.