Vodja delegacije Evropskega parlamenta, ki se je mudila na obisku v Pjongjangu, britanski poslanec Glyn Ford, je pojasnil, da si Severna Koreja sicer želi le dvostranskih pogovorov z ZDA, ni pa se odpovedala tudi multilateralnemu urejanju problema. Predstavniki EU so med obiskom v Severni Koreji med drugim obiskali tudi zunanje ministrstvo, predsednika parlamenta, stranko ter vojake na meji z Južno Korejo.
Predsednik severnokorejskega parlamenta in drugi mož v državi Kim Jong Nam je napovedal, da bodo v Pjongjangu predlog znova preučili. Šlo naj bi za forum med Severno in Južno Korejo, ZDA, Japonsko, Kitajsko, Rusijo in EU, ki bi srečanje vodila. Pogovarjali naj bi se predvsem o gospodarskem razvoju Severne Koreje. Udeleženci naj bi razpravljali tudi o tem, kaj lahko mednarodna pomoč stori za doslej izolirano Severno Korejo, če se bo ta odpovedala svojemu spornemu jedrskemu programu.
Takšen forum je za Pjongjang mnogo bolj sprejemljiv kot pa forum v okviru Združenih narodov, na katere bi po mnenju Severne Koreje lahko močno vplivale ZDA, je pojasnil Ford.
Test rakete manifestacija moči?
Severna Koreja je 24. februarja, le nekaj ur pred svečano zaprisego novega južnokorejskega predsednika Roh Moo Hyuna v Seulu, izvedla nov raketni preizkus. Pjongjang je preizkus označil za "rutino", čeprav so zadnjega izvedli že leta 1998. Severnokorejski predstavniki so delegaciji EU pojasnili, da so pred tem obvestili tako ZDA kot Južno Korejo.