Študijo z naslovom »Nasilje na delovnem mestu«, ki jo je izdala ILO, sta sestavila mednarodna strokovnjaka Vittorio Di Martino in Duncan Chappell, ki ugotavljata, da se nasilje širi tudi v poklicih, ki so nekoč veljali za zavarovane pred tem problemom, eden od vzrokov pa vidita tudi v vse manjši zagotovljenosti ohranitve delovnih mest.
Študija trdi, da nasilje na delovnem mestu povzroča milijone dolarjev izgub, ker ogroženi delavci pač ne prihajajo redno v službo, ker se bojijo nasilja. To zajema vse od umorov, posilstev, spolnega nadlegovanja in groženj, do nadlegovanja, kakor tudi pojave, kot je "mobbing", ko se skupina delavcev združi z namenom, da psihološko nadleguje in zastrašuje posameznega sodelavca. Grožnje so lahko enako škodljive kot samo fizično nasilje.
Študija izpostavlja primer Malezije, kjer je bilo od leta 1997 do 2001 prijavljenih 12.000 posilstev na delovnem mestu, podobno kritične pa so tudi razmere v državah, ko so Južna Afrika, Ukrajina, Hongkong, Kitajska in Kuvajt. Študija sicer poroča tudi o izboljšavah na primer v Veliki Britaniji in ZDA.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.