
Organizacija (v nadaljevanju FAO) poudarja, da bi se v primeru, da bi ženske imele na razpolago enaka orodja in vire kot moški, vključno s finančnimi sredstvi, izobrazbo in dostopom do trga, kmetijska proizvodnja v državah v razvoju lahko povečala za 2,5 odstotka. To bi po izračunih FAO vodilo v zmanjšanje števila lačnih za 12 odstotkov oziroma za 100 milijonov do 150 milijonov ljudi.
Kot je ob tem poudaril generalni direktor organizacije Jacques Diouf, je nujno preprečiti diskriminacijo žensk, da se doseže zmago v boju proti lakoti po svetu. "Enakost med spoloma ni le vzvišen ideal, ampak je pomembna tudi za razvoj kmetijstva in prehrambeno varnost," je še dejal Diouf.
Po podatkih poročila ženske v povprečju predstavljajo do 43 odstotkov kmetijske delovne sile v državah v razvoju, večinoma pa opravljajo slabše plačana dela in so zaposlene za polovični delovni čas ali opravljajo le sezonska dela. Donosi na zemljiščih, ki jih upravljajo ženske, so praviloma manjši od donosov zemljišč, ki jih upravljajo moški, ker ženske nimajo enakega dostopa do orodij in tehnologije kot njihovi moški kolegi, še ugotavljajo v poročilu.
Po podatkih včeraj objavljenega poročila Organizacije za hrano in kmetijstvo je bilo lani okoli 925 milijonov ljudi po svetu podhranjenih, od tega jih 906 milijonov živi v državah v razvoju.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.