Egiptovske oblasti so vodjo Muslimanske bratovščine in še dva visoka člana tega gibanja z obtožbami, da so krivi podpihovanja nasilja, pripeljale na sodišče.
Poteza, ki je usmerjena proti splošnemu voditelju Mohamedu Badieju in še dvema visokima članoma gibanja, bo verjetno še zaostrila odnose med islamisti in vojsko, ki je 3. julija strmoglavila islamističnega predsednika Mohameda Mursija.
Hkrati je kabinet začasne oblasti protest Muslimanske bratovščine označil za grožnjo državni varnosti in zagotovil, da bo storil vse, da se bo ustavila takšno obliko protestiranja.
Na dveh lokacijah v prestolnici že ves mesec od strmoglavljenja Mursija potekajo protesti, ki se jih udeležuje na tisoče ljudi, organizira pa jih Muslimanska bratovščina. Podporniki bratovščine hkrati zagotavljajo, da bodo protestirali, vse dokler Mursi ne bo znova imenovan za predsednika države.
Začasni vladni kabinet, ki ga je imenovala vojska, je v televizijskem nagovoru sporočil, da teroristična dejanja in motenje prometa niso več sprejemljiva in predstavljajo grožnjo državni varnosti Egipta. "Kabinet se je odločil, da bo proti tem nevarnostim sprejel vse potrebne ukrepe in jih končal. Ob tem je odobril notranjemu ministrstvu, da v skladu z ustavo in zakonodajo stori vse, kar je v njegovi moči," so sporočili.
Kmalu za tem so se odzvali islamisti, ki so napovedali, da bodo navkljub drugačnim ukazom oblasti s protesti nadaljevali.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.