"Očitno je, da se ves čas gibljemo v istem krogu ljudi, ki so sodelovali v vojnih zločinih, a so bili razrešeni odgovornosti zanje, dobili pa so tudi možnost ukvarjati se z organiziranim kriminalom ter organizirati mrežo preprodajalcev drog in orožja," je dejal Svilanović.
Zaslišali že sedem tisoč ljudi

Srbska policija je v okviru preiskave umora premiera Đinđića prijela nekdanjega namestnika vodje srbske tajne policije Milorada Bracanovića. Prijeli pa so tudi beograjskega odvetnika Slobodana Milivojevića, domnevnega pravnega zastopnika Milorada Lukovića-Legije. Poleg Milivojevića so aretirali še dva odvetnika, Miodraga Gligorijevića in Nikolo Đogunovića. Omenjena trojica naj bi, po navedbah srbskega notranjega ministrstva, prekoračila svoja pooblastila in zlorabljala svoj poklic. Odvetniki so imeli nalogo, da pri sodstvu in tožilstvu lobirajo za vodje zemunskega klana, da bi ustavili kazenske postopke ali dosegli za obtožence ugodne sodbe.
Kot so sporočili s srbskega notranjega ministrstva, je bil pri tem najuspešnejši Gligorijević, nekdanji sodnik četrtega občinskega sodišča v Beogradu, kjer so potekali procesi proti zemunskemu klanu. Druga naloga prijetih odvetnikov je bilo prirejanje novinarskih konferenc in pogovorov za medije, v katerih so napadali policijo in državne organe.

Gligorijević je glavne osumljence za Đinđićev atentat, Milorada Lukovića-Legijo, Dušana Spasojevića-Šiptarja in Mileta Lukovića–Kuma, zastopal v primeru hudih kaznivih dejanj kot so uboji in ugrabitve, Milivojević jih je zastopal za lažja kazniva dejanja, Đogunović pa v procesih, povezanih s trgovino z mamili.
Aretiran drugi estradni umetnik
Srbska policija je aretirala tudi znanega srbskega pevca Aleksandra Vuksanovića, znanega kot Aca Lukas. Lukas je že drugi estradni umetnik, ki so ga aretirali po umoru srbskega premiera. Policija je namreč nekaj dni po atentatu prijela pevko Svetlano Ražnatović - Ceco zaradi suma vpletenost v atentat.
Včeraj pa je policija prijela tudi nekdanjega premiera samooklicane Republike srbske krajine Borislava Mikelića, ki naj bi bil povezan z zemunskim klanom. Kot so sporočili s srbskega notranjega ministrstva, je preiskava pokazala, da je bil Mikelić glavna povezava med določnimi strukturami Republike srbske v BiH in posameznimi skupinami, ki so posredno ali neposredno vpletene v pripravo ali organizacijo atentata na Đinđića. Mikelića so zaradi tega tudi zadržali v priporu. Po padcu Republike srbske krajine, ki so jo oblikovali Srbi na Hrvaškem sredi 90. let, je Mikelić prišel v Beograd. V 90. letih je bil eden najtesnejših sodelavcev takratnega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića.