
Mandatar za sestavo nove iraške vlade Ibrahim Džafari je sporočil, da je zaključil oblikovanje nove vlade in dokončen seznam ministrov predal predsedniškemu svetu (predsednik in podpredsednika države). Kot je povedal na novinarski konferenci v Bagdadu, predlagani vladni kabinet vsebuje predstavnike vseh večjih skupin v državi, tudi sunitov. Imen predlaganih ministrov ni razkril, je pa potrdil, da bodo novo vlado v četrtek predstavili iraškemu parlamentu.
Predsednik države Džalal Talabani mora podpisati predlog nove vlade, preden lahko o njej glasuje parlament. Talabani je zatrdil, da ne bo uporabil pravice veta. Predsednik 275-članske iraške skupščine Hadžim al Hasani pa je poslancem danes povedal, da bodo v četrtek glasovali o novi vladi.
Sestavljanje nove vlade v Iraku se vleče že več tednov, saj stranke, ki so zmagale na volitvah 30. januarja, nikakor niso mogle doseči dogovora glede razdelitve ministrstev. Najbolj sporna vprašanja so bila zasedba položajev v obrambnem, notranjem in naftnem ministrstvu.
Ubili članico parlamenta

Skrajnež je v Bagdadu ustrelil članico iraškega parlamenta. Po policijskih poročilih naj bi šlo za članico iraške koalicije premiera Ijada Alavija Lame'a abed Khadawi. Kot so sporočili z iraškega notranjega ministrstva, so oboroženi moški
potrkali na vrata njenega doma v vzhodnem delu iraške prestolnice, ko jih je
odprla, pa so jo ustrelili.
Novinarji brez meja kritični do pojasnila ZDA

Organizacija Novinarji brez meja je izrazila "veliko presenečenje" nad odločitvijo ameriške vojske, da svoje vojake opere krivde za smrt italijanskega agenta Nicole Caliparija in poškodbe italijanske novinarke Giuliane Sgrena, ki je bila ugrabljena v Iraku. Organizacija je v sporočilu za javnost še ocenila, da niso bila uporabljena vsa sredstva za pojasnitev dogodka in razjasnitev odgovornosti vseh vpletenih, ter zahtevala neodvisno mednarodno preiskavo.
Italijanski agent je bil ubit, novinarka pa ranjena 4. marca, ko so na vozilo, s katerim sta se peljala na letališče v Bagdadu, streljali ameriški vojaki. Ameriška vojska je po preiskavi dogodka ugotovila, da se Italijani po izpustitvi ugrabljene novinarke na poti do letališča "očitno niso skoordinirali" z ameriško nadzorno točko, zato proti vojakom, ki so streljali na avtomobil, ne bodo uvedli disciplinskega postopka. Izid preiskave je v Italiji naletel na številne proteste, Sgrena pa je poročilo ameriške vojske označila za "nesprejemljivo zaušnico za Italijo".
Romunija prosi ugrabitelje za več časa
Romunija je ugrabitelje treh romunskih novinarjev v Iraku prosila za več časa. Ugrabitelji so namreč zagrozili, da bodo novinarje ubili, če se romunski vojaki do danes ne bodo umaknili iz Iraka. Prvi ultimat se je iztekel že v torek, a so ga ugrabitelji podaljšali za en dan.
Sporočilo s prošnjo ugrabiteljem je bilo objavljeno po nujni seji romunskega sveta za nacionalno varnost, ki jo je vodil predsednik Traian Basescu. Svet se je sestal na zahtevo parlamenta, ki je izrazil zaskrbljenost za življenja treh novinarjev. Romunske oblasti so za pomoč pri reševanju krize s talci prosile tudi iraški svet ulem.
Novinarka televizijske postaje Prima TV Marie-Jeanne Ion in njen snemalec Sorin Miscoci ter novinar časnika Romania Libera Eduard Ohanesian so bili ugrabljeni 28. marca v predmestju Bagdada.